Nagy csatában elhozta az OSC a három pontot a Népligetből

OSC_ANB (16)

A férfi Ob I, középszakaszának 4. fordulójában egyetlen gól döntött az OSC-Fradi meccsen. A végig szoros találkozón még az utolsó másodpercekre is maradtak izgalmak.

Négy pont választotta el a két csapatot egymástól, ennyi volt az OSC előnye a Fradi előtt a felsőház tabellájának harmadik helyén.

A zöld-fehéreknél Varga Dániel (sérülés miatt) , Marko Csuk (eltiltás miatt) hiányzott, míg a másik oldalon Hegedüs Gábor a vízből, Vincze Balázs és Becsey Péter pedig a partról hiányzott.

Az OSC számára nem kezdődött jól a találkozó, hiszen a Fradi az első negyedben már 2-0-ra elhúzott, Jansik majd a hajrában Pohl révén. A válasz pedig Zalánki jóvoltából jött egy szabaddobásból, 2-1. A második nyolc percben utólérte az újbudai együttes ellenfelét, Budschuch távolról lőtt óriási gól. A Fradi ezek után még egyszer vezetett, de után két ejtés góllal 5-4-re a vendégek mentek. Sőt, Nikics pöccintésével már kettő volt a előny.

A fordulás után tartotta kétgólos fórját a vendég gárda, de többször is feljött a Fradi egyre. A hajrában előbb jött vissza Nikics a kiállításból, így büntetőt lőhetett a Fradi, amit Mitrovics nem hibázott, így 7-8-as eredménnyel mehettek bele a csapatok a záróakkordba. Az utolsó negyedben Nikics harcolt ki egy ötöst, amit Zalánki belőtt, 7-9. Jansik azonban tett róla, hogy szoros legyen a hajrá, 8-9. Az utolsó percekben itt is, ott is voltak helyzetek. Jansik a kapufára trafált pár másodperccel a vége előtt, így végül győzött az OSC.

A férfi Ob I., 4. fordulójának nyitányán:

FTC PQS Waterpolo – A-HID OSC Újbuda 8-9 (2-1, 2-5, 3-2, 1-1)

Varga Zsolt, a Ferencávros trénere: Jól kezdtük a mérkőzést, harcosan. A végén benne volt a mérkőzésben a döntetlen, sajnálom, hogy nem sikerült ez. Annak ellenére, hogy kikaptunk, úgy érzem, hogy nagyon sok mindent jól csináltunk. Ha a helyzetkihasználásunk javulni fog, akkor egy ilyen meccsnek más képe lesz.

Tóth László, az OSC megbízott edzője, az M4 Sport-nak: Bisztritsányi Dávid fanasztikusan védett, ami a védekezésünknek adott egy tartást. Jó dolog, hogy sikerült nyerni, hiszen a Népligetben nem egyszerű.