Tízen túl

Vezére hiányában vereséggel kezdte a helyosztókat az U16-os fiúválogatott a Szófiában zajló B divíziós Európa-bajnokságon. A portugálok hét ponttal bizonyultak jobbnak a magyar csapatnál, amely a 13. helyért küzdhet tovább.

Lakner Gábor Az U16-os fiúválogatott a 9-16. pozícióért játszott helyosztóval folytatta szereplését a Szófiában zajló B divíziós Európa-bajnokságon, a csoportkör után az első ellenfél Portugália volt. Visszatért a csapatba a sérüléssel bajlódó Martinez Ralf, de Somogyi Ádám továbbra sem volt bevethető, az irányítónak valószínűleg véget ért a torna a csoport negyedik mérkőzésén.

U16 fiú magyar-angol 3

A magyar csapat a13. helyért folytatja  •  Forrás: FIBA

Válogatottunk kezdett jobban (8-2), és az első negyed hajrájáig vezetett is, de a portugálok utolérték a fiúkat (14-14), és fordítottak (17-21). A második szakaszban négy perc alatt eltüntette hátrányát a csapat (21-21), utána azonban jött a szokásos rövidzárlat, az ellenfél pedig 14 ponttal ellépett (23-37). A nagyszünet előtt Meleg értékesítette két büntetőjét, a nagyot játszó Dancsecs pedig bepörkölt két triplát, így látótávolságon belülre kapaszkodott vissza Váradi Attila együttese (31-37).

Térfélcsere után szívós munkával két pontra zárkózott fel a magyar válogatott (37-39), érkezett is a portugálok időkérése. Az azt követő egyperces kosárcsendet az ellenfél törte meg, de három perccel a harmadik negyed vége előtt Martinez pontjaival újra egyetlen egységre csökkent a hátrány (40-41). A hajrá azonban megint a portugáloké volt, akik visszaállították a hatpontos differenciát (40-47). A záró negyedben újra elléptek 13 ponttal (40-53), azzal el is dőlt a mérkőzés. A magyar csapat nem tudott még egyszer visszakapaszkodni, és 65-58-ra alulmaradt.

Válogatottunk megérezte Somogyi Ádám hiányát, a csapat egyik vezérével a fedélzeten valószínűleg máshogy alakult volna a mérkőzés. A csapat a vereség után a 13-16. helyért játszhat, elsőként pénteken 15 órakor a Románia–Grúzia összecsapás vesztesével.