Több esélye is volt a Milannak, mégis a Juve nyert

A Milan hazai pályán 2-1-re kikapott a listavezető Juventustól a Serie A 32. fordulójában.

Tovább tart a Juventus labdarúgócsapatának október 28. óta tartó veretlenségi sorozata a Serie A-ban: a torinói csapat ezúttal az AC Milan vendégeként fordítva nyert 2–1-re – annak ellenére, hogy január 10. óta először akciógólt kapott a bajnokságban.

Szép képsorokkal kezdődött a Milan–Juventus találkozó, hiszen a milánói B-közép teljes kanyart betöltő élőképpel, a stadion pedig egy percen át tartó vastapssal búcsúzott a múlt vasárnap elhunyt Cesare Maldinitól. A meccs is méltó volt az emlékezéshez, és a meccs első fele inkább a Milan fölényét hozta. Ennek jele volt, hogy Ignazio Abate (lecsúszott?) beadása után a 8. percben a bal oldali kapufáról pattant kifelé a labda, majd Gianluigi Buffon védett óriásit, az M’Baye Niang hiányában a kezdőbe kerülő Mario Balotelli szabadrúgásánál a gólvonalon állította meg a labdát. A 18. percben viszont már a világbajnok kapuvédő is tehetetlen volt, Balotelli szöglete Alexet találta üresen a kaputól 8 méterre, aki bevetődve fejelt a kapuba. A Juve legutóbb január 10-én kapott akciógólt a bajnokságban! 1–0. A gól után tért észhez a Juventus, Stephan Lichtsteiner pörgetése már az ébredés jele volt, majd Claudio Marchisio lövése akadt be kis híján, de Gianluigi Donnarumma biztosított. Alex a 26. percben még mentett Mario Mandzukic elől, egy perccel később viszont Alessio Romagnolival együtt csak mozizta, ahogy a horvát csatár remekül játszik össze Álvaro Moratával, majd a visszakapott labdát higgadtan helyezi el Donnarumma mellett. 1–1

Fordulás után ismét Buffon tette hozzá a magáét a Juventus játékához, amikor lécre tolta Balotelli próbálkozását, a csatár aztán a kapuba juttatta a labdát, ám kézzel tette, így joggal jött Daniele Orsato sárga lapja. A 65. percben viszont megszerezte a vezetést a Juventus: Marchisio szöglete után Paul Pogba tolta el védőjét, amennyire kellett, majd az átvétel után lőtt, a labda pedig a földről felpattanva a tehetetlen Donnarumma felett a kapuban kötött ki. 1–2 A folytatásban a torinói csapat pedig már a labdatartásra koncentrált, és az elmúlt időszakban a Milannál acélosabb csapatok is hiába próbálkoztak azzal, hogy megtörjék a Juvét. A csereként beálló Kevin-Prince Boateng ugyan a hosszabbításban kis híján meglepte az éllovast, a címvédő újabb három pontot írt jóvá a neve mellett, és jelenleg – vasárnapig biztosan – kilenc pont az előnye.