Topligák: Lewandowski nélkül is hat gólt lőtt idegenben a Bayern, győzelemmel nyitott az Arsenal is – eredmények, videók

A címvédő Bayern München kiütéses, 6-1-es győzelmet aratott az előző idényben az Európa-ligában győztes Eintracht Frankfurt otthonában a német labdarúgó-bajnokság 2022/23-as szezonjának péntek esti nyitómérkőzésén. A bajnok már az ötödik percben előnybe került, miután Joshua Kimmich kihasználta, hogy Kevin Trapp, a hazaiak kapusa egyetlen embert állított sorfalnak, mert beadásra készült.

A Bayern a 11. percben növelte előnyét, a világbajnok francia védő, Benjamin Pavard védhetetlenül bombázott a hálóba egy közeli lepattanót. A frankfurtiak két nagy helyzetet is kihagytak, a Bayern azonban a Liverpooltól igazolt Sadio Mané első Bundesliga-góljával újra betalált, sőt a támadószekció Jamal Musialával is rúgatott egyet a 37. percben, majd a szünet előtt Serge Gnabry is betalált. A fordulás után már nem potyogtak ilyen ütemben a gólok, a Frankfurtnak azonban sikerült szépítenie, míg a vendégeknél végül Musiala duplázott. (MTI)

Bundesliga, 1. forduló

Eintracht Frankfurt–Bayern München 1-6 (Kolo Muani 64., ill. Kimmich 5., Pavard 11., Mané 29., Musiala 35., Gnabry 43., Musiala 83.)

A meccs összefoglalója

Az Arsenal 2-0-s győzelmet aratott a Crystal Palace vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság 2022/23-as szezonjának péntek esti nyitómérkőzésén.

Premier League, 1. forduló

Crystal Palace–Arsenal 0-2 (Martinelli 20., Guehi 85. – öngól)

A Barcelona gólgyárosa a Juventusban köthet ki, 65 millió euróért igazolhatott védőt a Chelsea – külföldi körkép