A fiataloknak és az utánpótláskorú sportolóknak is remekül használható, felülről fedett szabadtéri referencia fitneszparkot adtak át a Testnevelési Egyetem Csörsz utcai sporttelepén.
UP-info • Nemrég tudományos fiziológiai kutatást végeztek 1700 vidéki, 6-10 éves gyermeken. Noha azt hihetnénk, hogy a vidéki lurkók jobb állapotban vannak, mint a fővárosi társaik, a 60 százalékuk ízületi instabilitással, törzsierő-koordinációs problémákkal küzd, míg 30-40 százaléknak gyógytestnevelést javallanak.
Az elkeserítő eredményekről Mocsai Lajos, a Testnevelési Egyetem rektora számolt be, amikor az intézmény Csörsz utcai sporttelepén átadták a Bstrong Kondipark elnevezésű fitneszparkot. Az edzőpark arra szolgál, hogy a környékbeli gyerekek (és felnőttek is) akár komolyabb edzésmunkát végezhessenek.
„Az ilyen erősítőközpontban olyan kombinált edzéseket lehet tartani, amelyekkel azokat a területeket – a törzserőt, a kart és a lábat – lehet erősíteni, amelyekben hihetetlen a lemaradás a magyar fiatalok körében” – hangsúlyozta Mocsai, majd hozzátette, hogy a fitneszparkban a gyakorlatok könnyedén, csoportokban, szabad téren végezhetők.
Mivel a szakember szerint a fizikai képességfejlesztés nélkül egyik sportág sem lehet eredményes, ezért például a balatonboglári Nemzeti Kézilabda Akadémián is használnak már ehhez hasonló kondiparkot a fiatalok képzésében, a saját testsúllyal végzett edzés ugyanis rendkívül erőssé és rugalmassá teszi az emberi testet.
Katona Zoltán ötletgazda elmondta, tíz éve Ausztráliában látott először ilyen létesítményt, rögtön megtetszett neki, s mára 100-120-at épített fel az országban. A Csörsz utcai, 90 négyzetméteres szabadtéri erősítőközpontot – amelyben egyszerre harmincan mozoghatnak – térítésmentesen, amolyan referenciaként bocsátotta a TF, s az ott tanuló, leendő testnevelő tanárok rendelkezésére. Távlati célja, hogy az ország háromezer iskolájából minél többen legyen ilyen kültéri fitneszpark, segítve a mindennapos testnevelést, s az egészségesebb nemzedék felnövekedését.