Törökverés Sopronban

A magyar leányválogatott végig vezetve győzte le a törököket a Sopronban zajló U18-as A divíziós kosárlabda Európa-bajnokságon, így a világbajnoki indulást érő ötödik helyért játszhat a torna záró napján a belgák ellen.

Lakner Gábor A negyeddöntőben elszenvedett minimális vereség sem törte meg a Sopronban zajló U18-as A divíziós Európa-bajnokságon szereplő leányválogatottat, amely a  világbajnoki indulást érő ötödik helyért küzd tovább.

A Törökország elleni helyosztót rendkívül meggyőző játékkal kezdte Balogh Judit együttese, 10-0-s rohammal indított. Az ellenfél kétszer is felzárkózott négy pontra, de a negyed végén Juhász Dorka a legjobbkor emelt be triplát, így hétre nőtt az előny.

U18 lány török

A csapatot nem törte meg a pénteki vereség  •  Forrás: FIBA

A második szakaszban három pontra jött fel a török csapat (23-20), azt követően ismét beindult a magyar pontgyártás, és az újabb 10-0-s szakasszal megnyugtatóra nőtt a különbség. Kányási Veronika duplájával először ment húsz pont fölé nőtt az előny (44-23), amelyből 19 maradt a nagyszünetre.

Térfélcsere után hullámzóvá vált a játék, a törökök újra és újra felzárkóztak, egyszer tíz pontra is visszajöttek (51-41). Időkérés után aztán rendezte a sorait az együttesünk, és a negyed végén ismét 18 ponttal vezetett.

A törökök erejét elvitte, hogy végig rohantak az eredmény után, a magyar csapat pedig okosan őrizte előnyét az izgalommentes záró szakaszban. A hazai győzelmet akkor már semmi nem fenyegette, végül 15 ponttal, 77-62-re nyertek a lányok.

Azzal a világbajnoki indulást jelentő ötödik helyért mérkőzhetnek meg vasárnap 15.45-kor. Az Európa-bajnokság utolsó mérkőzésén Belgium lesz az ellenfél, amely a hosszabbításban győzte le Olaszországot.