Továbbra is A

Az U18-as leányválogatott öt ponttal legyőzte Lengyelországot, és megszerezte a bennmaradást jelentő tizenharmadik helyet a szlovéniai A divíziós Európa-bajnokságon.

Lakner Gábor Celjében két órára félretették a lengyel-magyar barátságot, hiszen a két válogatott egymás elleni mérkőzése azt volt hivatott eldönteni, melyik folytathatja az A divízióban, és melyik csúszik egy osztállyal lejjebb.

A magyar kezdte jobban a mérkőzést, és nyolcpontos előnyt épített ki (5. perc: 10-2). Az majdnem ki is tartott a negyed végéig, a lengyelek azonban a dudaszó pillanatában lefaragtak két pontot.

U18orom2

A játékosok csupán a bennmaradásnak örülhettek  •  Fotó: fibaeurope.com

A második szakaszban jelentősen visszaesett válogatottunk dobóformája, de az ellenfél hasonlóan pontatlanul célozott, így nem forgott veszélyben a vezetés. A nagyszünetre megmaradt az első tíz percben kiharcolt hatpontos előny.

Térfélcsere után sem javult fel a magyar csapat, a rossz dobások mellett eladott labdák jellemezték a játékot. Az első magyar kosárra az ötödik percig kellett várni, így nem volt meglepő, hogy a lengyelek közben átvették a vezetést. Fáradtnak látszó válogatottunk, ha nem is játszott pontosan, de becsülettel harcolt, így az utolsó negyedet 32-32-es döntetlenről várták a felek.

A záró negyedben sem potyogtak sűrűbben a kosarak, de a magyar csapat lélegzetvételnyi előnyhöz jutott (34. perc: 40-35). A lengyelek visszakapaszkodtak egy pontra, de a hajrában újra megnyugtatóra nőtt a különbség (39. perc: 44-39). Az utolsó percben Aho Nina négy kihagyott büntetője még borzolta a kedélyeket, végül azonban az ő labdaszerzés utáni ziccere zárta le a mérkőzést. A csapat harmincszázalékos dobószázaléka ellenére is győzött és bennmaradt az A divízióban.

A magyar válogatott a korábbi évek eredményei alapján nagy reményekkel érkezett az Európa-bajnokságra, a tizenharmadik hely így mindenképpen csalódás. A balul sikerült középszakasz után viszont legalább a bennmaradást kiharcolta, ami egyértelmű pozitívum.

U18-AS LEÁNY A DIVÍZIÓS EURÓPA-BAJNOKSÁG, CELJE (SZLOVÉNIA)
Mérkőzés a 13-14. helyért
Magyarország–Lengyelország 46-41 (15-9, 9-9, 8-14, 14-9)
Magyarország: Aho 10, Böröndy 5, Dubei 6, Tóth T. 1, Kiss V. 10. Cs.: Studer 6, Kuttor 6, Weninger 2. Edző: Mészárosné Kovács Andrea