Túl a negyeddöntőn

A MAC Budapest bejutott az osztrák jégkorong-juniorbajnokság elődöntőjébe, a Fehérvár nem. Az ifjúságiak ligájában mindkét együttes a négy között van, utóbbi a Vasast búcsúztatta a negyeddöntőben.

UP-info A Fehérvár AV19 csapatát újabb hidegzuhany érte az osztrák jégkorongligában. Azután, hogy a felnőttcsapat nem jutott a rájátszásba, az U20-asok már a negyeddöntőben búcsúztak.

A MAC az osztrák junior és az ifjúsági ligában is biztosította helyét az elődöntőben Forrás: MAC Budapest

A MAC az osztrák junior és az ifjúsági ligában is biztosította helyét az elődöntőben  •  Forrás: MAC Budapest

Pedig nem indult rosszul a Villach elleni összecsapás, hiszen az első meccsen idegenben két góllal vezettek a fehérváriak, aztán mégis vesztesen hagyták el a jeget. A második mérkőzésen hazai környezetben nagyot mentettek, hiszen csak egyszer vezettek, amikor a hosszabbításban belőtték a győzelmet jelentő gólt. De hiába hozták ki harmadik meccsre a párharcot, abban nem volt sok köszönet. Tegyük mindjárt hozzá: ha a csapat juniorjai nem éppen a MOL Liga-elődöntőn szerepelnének, akkor valószínűleg két sima győzelemmel lép az elődöntőbe a Fehérvár. Nélkülük azonban a harmadik meccset 3-1-re elvesztette, így a Villach léphet jégre az elődöntőben.

Ki gondolta volna, hogy az alapszakaszgyőztes MAC Budapest továbbjutása is a harmadik meccsen dől el… Ráadásul a budapestiek az első, hazai találkozójukat bukták el az Innsbruckkal szemben. A pofon talán kellett is, mert a fiúk felébredtek Csipkerózsika-álmukból, és a második, majd a harmadik mérkőzésen is magabiztos győzelmet arattak.

A budapestieknek nem volt sok idejük örülni, hiszen szombaton már lejátszották az elődöntő első meccsét is, a Medvešščak Zagreb ellen. Hazai pályán 4-3-ra győztek, így akár a március 10-i, második találkozón kiharcolhatják a döntőbe jutást.

Osztrák junior liga, negyeddöntő:
Villach–Fehérvár 3−0, Fehérvár–Villach 3−2, h.u., Villach−Fehérvár 3-1, továbbjutott: a Villach 2-1-es összesítéssel
MAC Budapest–Innsbruck 3−4, Innsbruck–MAC Budapest 2−5, MAC Budapest−Innsbruck 7-2 továbbjutott: a MAC Budapest 2-1-es összesítéssel.
Elődöntő: MAC Budapest− Medvešščak Zagreb 4-3

A juniorokkal ellentétben az ifjúságiak bajnokságában mindkét csapat magabiztosan vette az első akadályt: a MAC Budapest 6-0-ra nyert a Znojmo ellen, a Fehérvár gólgazdag mérkőzésen 6-4-re győzte le a Vasast. A második mérkőzésen kevesebb találat esett, kettő a székesfehérváriak, egy az angyalföldiek oldalán, így előbbi 2-0-s összesítéssel jutott az elődöntőbe. A MAC-nak másodjára sem okozott gondot a Znojmo legyőzése, 8-1-es sikerük ugyancsak négy közé jutást ért. A két magyar csapat mellett a Salzburg is biztosította már a helyét az elődöntőben, a Klagenfurt és a Jesenice között ellenben a harmadik meccsen dől el, ki lesz a továbbjutó.

Osztrák ifjúsági liga, negyeddöntő:
MAC Budapest−Znojmo 6-0, Znojmo−MAC Budapest 1-8, továbbjutott: a MAC Budapest 2-0-s összesítéssel
Fehérvár−Vasas 6-4, Vasas−Fehérvár 1-2, továbbjutott: a Fehérvár 2-0-s összesítéssel