Túl az elsőn

Vereséggel kezdte szereplését az U16-os leányválogatott az udinei A divíziós kosárlabda Európa-bajnokságon. Míg Mészárosné Kovács Andrea együttesének célja a bennmaradás, a csoportfavorit spanyolok pedig éremért utaztak a kontinenstornára, az 59-46-os vereség nem ad okot a mélabúra.

Majer Dániel Megkezdte szereplését az U16-os leányválogatott Udinében, a korosztály A divíziójának Európa-bajnokságán. A lányok célja egyértelműen a bennmaradás a legmagasabb osztályban, és ahogy az lenni szokott, annak az elérése csak a csoportküzdelmeket követő keresztjátékban dől el. Így gyakorlatilag egyfajta, éles felkészülési találkozónak is tekinthetjük a válogatott nyitómérkőzését a spanyol ellen, amelyen tisztes helytállással, az utolsó negyedet megnyerve, végül 59-46-os vereséget szenvedett.

Mészárosné Kovács Andrea instruálja a lányokat Forrás: fiba.com

Mészárosné Kovács Andrea instruálja a lányokat  •  Forrás: fiba.com

Jó hír, hogy helyrejött a csapat egyik alapemberének, Tóth Orsolyának felkészülés során összeszedett talphúzódása. A Vasas kosárlabdázója a kezdőcsapatban ugyan még nem kapott helye, de csereként így is több mint 15 percet játszott. A találkozót a spanyolok kezdték jobban, szűk 4 perc alatt már 11-4-re vezettek, és akkor félő volt, hogy nagyon egyoldalú mérkőzésnek lehetünk szenvedő alanyai. Fülöp Kata és Angyal Barbara révén azonban három pontra feljött a csapat. Igaz, azután viszont hosszú percekig nem tudott a gyűrűbe találni. 17-8-ra újra elléptek a spanyolok. Hogy ne egyszámjegyű eredmény álljon a magyarok neve mellett, arról Wentzel Nóra a negyed végét jelző dudaszó pillanatában gyűrűbe hulló kosara gondoskodott (17-10).

A második negyedben aztán erőre kaptak Mészárosné lányai, Mányoki Réka vezérletével és hat pontjával négy pontra zárkóztak (20-16), de akárcsak az első játékrészben, a hajrára most is a spanyolok kerültek egyértelmű fölénybe. És az utolsó három percet 13-4-re hozva, tetemes előnnyel mehettek szünetre (36-22).

Ekkora különbséget inkább a meccs végén, mintsem annak félidejében tudtunk volna előzetesen elképzelni. Valami hasonlót érezhettek a lányok is, mert a harmadik negyed első támadásából Angyal Barbara elsüllyesztette a találkozó első magyar tripláját (36-25). A spanyolok azonban nem ijedtek meg, magabiztosan tartották előnyüket, amelyet a negyed végére még növelniük is sikerült (49-34).

A záró negyedre sem vált hitehagyottá együttesünk: ezúttal Mányoki triplájával nyitott. Sokra ugyan ezúttal sem ment vele, de lassan faragta a különbséget, Angyal Barbara kosarával egyszer még tíz pont alá is olvadt a spanyol előny. Több sem kellett a hispánoknak, rövid idő alatt ismét 17 egységre növelték a fórt, de Fülöp Kata hárompontosa és Tóth Orsolya büntetője révén sikerült kozmetikázni az eredményt, és az utolsó negyedet két ponttal megnyerve beállítani a még tisztes vereségnek mondható, 59-46-os végeredményt.

Kezdésnek és tapasztalatszerzésnek tökéletesen megfelelt a mérkőzés, a lányok a saját bőrükön tapasztalhatták, milyen a legjobbak egyik legjobbja ellen játszani.

A csapat legközelebb vasárnap 14 óra 15 perckor lép parkettre a portugál válogatott ellen.