U19: a csehek nyerték az első felvonást

Az Európa-bajnoki selejtezőire készülő U19-es válogatott egy góllal alulmaradt a csehek ellen a két válogatott diósdi felkészülési mérkőzésén.

A szeptemberi Eb-selejtező tornára készülő U19-es válogatott e heti összetartásának első felkészülési meccsét játszotta kedden, az ellenfél a cseh korosztályos csapat volt. Bár a tikkasztó hőség alaposan megnehezítette a játékosok dolgát, jó iramú volt a találkozó, melynek első félidejében mindkét csapat a szervezett, fegyelmezett játékot tartotta szem előtt, nem nyíltak területek a támadók előtt, egyik oldalon sem alakultak ki helyzetek. A félidő második felében a csehek enyhe fölénybe kerültek, elsősorban azzal, hogy bátrabban futballoztak, nyomás alá helyezték a csapatunkat már a magyar térfélen, és ezzel nemcsak megfojtották az építkezési próbálkozásokat, de a labdaszerzéseikből indított támadásaik is veszélyesek voltak. A 42. percben egy ilyen labdaszerzés után villámgyors akciót indítottak, melynek végén Jan Kuchta lőtt a jobb sarokba (0-1).

Nem sokkal a fordulás után, a 49. percben egyenlítettünk, Szatmári István kapott pontos keresztpasszt, majd a balösszekötő helyéről, 16 méterről, kapásból ballal a jobb felső sarokba bombázott (1-1). Nem sokkal később a csehek elhibáztak egy tiszta ziccert, majd a folytatásban is kialakítottak néhány veszélyes lehetőséget, de gyorsan rendeztük a sorokat, így csökkent a nyomás a kapunk előtt. A 73. percben egyéni hiba vezetett a csehek második találatához, Matej Pulkrab használta ki a védelem bizonytalanságát, és közelről a hálóba lőtt (1-2). A hátralévő időszakban volt ugyan néhány ígéretes akciónk, de az egyenlítés nem sikerült, a csehek megőrizték egygólos előnyüket a lefújásig.

– Egy évvel ezelőtt a Jezek-tornán nem volt esélyünk a csehek ellen, 4-1-re kaptunk ki, ahhoz képest sokat fejlődött a csapat, most már egy kiegyenlített mérkőzést játszottunk ellenük, amelyet némileg szerencsétlen körülmények között veszítettünk el – mondta az mlsz.hu-nak Sören Osterland szövetségi edző. – Az első félidőben a védekezésünk rendben volt, de támadásban nem voltunk elég bátrak, ezen próbáltunk a második játékrészre javítani. A szünet után már megvoltak a helyzeteink, ha azok közül egyet vagy kettőt kihasználunk, teljesen másképpen alakul a mérkőzés, így azonban az ellenfél kihasználta egy egyéni hibánkat és megszerezte a győztes találatot. Az eredménnyel nem lehetünk elégedettek, de a teljesítmény bizakodásra adhat okot az Európa-bajnoki selejtezők előtt.

Magyarország-Csehország 1-2 (0-1)

Magyarország: Demjén Patrik (Rátkai Zsolt, 46.)- Szivacski Donát, Bartucz Martin, Csonka Bonifác (Szatmári István, 46.), László Noel (Beke Zsolt, 46.) – Kitl Miklós (Pávkovics Bence, 46.), Fehér Imre (Kertai Dániel, 61.) – Murka Benedek (Petró Balázs, 46.), Szabó Bence (Vogyicska Bálint, 46.), Korozmán Kevin – Boros Gábor (Popov Patrik, 53.)