Újabb 3-3 a portugálok ellen, ezúttal az U21-esektől

U21-es válogatottunk 0-2-ről és 1-3-ról felállva 3-3-as döntetlent ért el a portugál korosztályos együttes ellen a két csapat gyirmóti Eb-selejtező mérkőzésén.

A portugálok egyetlen kapott góllal, és hét győzelem mellett egyetlen döntetlennel várták a gyirmóti Eb-selejtezőt, de annak ellenére, hogy már bebiztosították az Eb-részvételüket, legjobbjaikkal álltak ki a magyar válogatott ellen. A vendégek hamar megpróbálták eldönteni a meccset: már a kapunk előtt letámadták a védőinket, és ezzel sikerült némi zavart okozniuk a védősorban, meglehetősen nehezen tudtuk kihozni a labdákat. A magyar válogatott ezzel együtt nem állt be védekezni, bátran próbált támadni, és rövid távon ez lesz a veszte, a portugálok ugyanis remekül használták ki gyorsaságukat, valamint azt, hogy ha a labdaszerzések után hosszú passzokkal operálnak, akkor nem marad időnk a rendeződésre. A 10. percben Nagy Gergely jött ki messze a kapujából egy indításra, de nem találta el jól a labdát, amire Jota csapott le, majd éles szögből, a jobb oldalról, a 16-os vonala közeléből az üres kapuba helyezett (0-1). Három perccel később egy újabb portugál labdaszerzés, majd egy hosszan előrelőtt passz állította megoldhatatlan feladat elé a védelmet, a labda kis szerencsével, Cseke lábáról került Joao Carvalho elé, ő viszont nem teketóriázott, 10 méterről a kapu bal oldalába tekert, Nagy csak beleérni tudott a labdába, hárítani nem (0-2).

El kellett telnie kis időnek, mire magához tért a csapat, de szerencsére nem omlott össze, és a 28. percben szépítettünk: a Nagy Dominik ellen elkövetett, a 16-oson belüli szabálytalanságért megítélt büntetőt a sértett magabiztosan értékesítette, a bal felső sarokba lőtt (1-2). A folytatásban mezőnyben egyenrangú ellenfelei voltunk a portugáloknak, a labdabirtoklásban felénk billent a mérleg, de egyenlíteni nem tudtunk a szünetig.

1006_hunpor16

A második félidő rosszul kezdődött, a portugálok szinte lemásolták az első két góljukat, az előkészítésben legalábbis mindenképpen: egy hosszú labdával játszották át a védelmünket, Daniel Podencé átemelte a labdát Nagy Gergelyen, majd éles szögből, az ötös jobb sarka elől kapura gurított, a visszazáró Osváth már nem tudott menteni (1-3).

Nem adtuk fel, többet birtokoltuk a labdát, vezettünk ígéretes támadásokat, és a 62. percben szorossá tettük a meccset, a csereként beállt Prosser Dániel kapott labdát Balogh Norberttől, betört a 16-oson belülre, a balösszekötő helyéről leadott lövésébe Ruben Semedo még beleért, a labda pedig a rövid alsó sarokban kötött ki (2-3). A folytatásban mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, ezek közül a magyar válogatott tudott kihasználni egyet a 78. percben: Prosser ugratta ki remekül Balogh Norbertet, aki a 16-oson belülre érve, kissé balról a bal alsó sarokba lőtt (3-3). A hátralévő időben mindkét együttes megpróbálta megszerezni a győztes találatot, de az eredmény már nem változott, 3-3-as döntetlennel zárt a magyar és a portugál válogatott, csakúgy, mint a felnőttek a nyári Európa-bajnokságon. Michael Boris együttese végig nagy akarattal futballozott, ennek és a jó csapatjátéknak köszönhette, hogy sikerült ponttal zárnia a találkozót.

– Mindhárom portugál gólt egyéni hibák előzték meg, és egy ilyen remek ellenféllel szemben a hibákból gólok szoktak születni. Mindig nehéz kétgólos hátrányból felállni, főleg egy ilyen erős csapat ellen. Elégedett vagyok az eredménnyel, mert végig hitt magában a csapatom, az utolsó pillanatig küzdöttek a játékosok. A harmadik kapott gól után sem adtuk fel, hajtottunk az egyenlítésért, ami végül sikerült is, ezért nagyon büszke vagyok a játékosokra – mondta a mérkőzést követően Michael Boris szövetségi edző.

Magyarország-Portugália 3-3 (1-2)
Magyarország: Nagy Gergely – Osváth Attila, Szilvási Péter, Kecskés Ákos, Hangya Szilveszter – Cseke Benjámin, Berecz Zsombor – Nagy Dominik (Madarász Márk, 88.), Kalmár Zsolt (Prosser Dániel, 61.), Sallai Roland (Forgács Dávid, 65.) – Balogh Norbert