Újabb győzelem a végére

Utolsó meccsén 34-32-re verte Romániát a Gyurka János szövetségi edző vezette junior férfikézilabda-válogatott a Bécsben rendezett négycsapatos nemzetközi felkészülési tornán, így a harmadik helyen zárta a viadalt.

reb A Szlovénia ellen elveszített és az Ausztria ellen megnyert meccset követően amolyan presztízstalálkozó várt a magyar junior férfikézisekre, hiszen a Románia elleni meccsnek minden sportágban, bármilyen körülmények között van tétje.

Gábor Marcell ezúttal is remekelt (archív)

Ezúttal persze elsődlegesen az volt, hogy Gyurka János szövetségi edző és a stáb továbbra is kísérletezgetve próbálja összerakni a csapatot és a jövő nyári világverseny sikerreceptjét a boszorkánykonyhában.

Kopornyik Zsolt edző beszámolója szerint a társulat nagyjából a 20. percig nagyon fegyelmezetten kézilabdázott, akkor azonban kissé lankadt a figyelem, ziccerek maradtak ki, és felzárkóztak a románok. Négy emberhátrányunkat is jól használt ki a rivális, így egy-két gólra megközelítette a magyarokat. A második félidőben a küzdelem dominált, az egység és a győzni akarás átsegítette a társaságot a hullámvölgyön. No meg az, hogy a végjáték előtt védekezést váltott a csapat, s Rózsavölgyi Gergő bravúrokat mutatott be a kapuban. Határozottan fogadták az ellenfelet a falban, sáncok, ütközések és labdaszerzések hozták meg a sikert.

Noha elsősorban a csapat nyert, az edző szerint külön is dicsérhető Rózsavölgyi, az egyaránt hat gólig jutó Gábor Marcell és Hanusz Egon, illetve a fontos hétmétereseket értékesítő Mezei Richárd.

Mivel a torna zárásán az osztrákok a papírformát alaposan felborítva legyőzték az U19-es világbajnoki ezüstérmes szlovénokat, a három négypontos csapat közül – rosszabb gólkülönbséggel – Magyarország lett a harmadik.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI TORNA, BÉCS
Magyarország-Románia 34-32
Magyarország: Gábor, Hanusz 6-6, Mezei 5, Mikita, Varjú 4-4, Bartók 3, Füzi 2, Deák, Nemes, Török, Urbán 1-1. Szövetségi edző: Gyurka János
A torna végeredménye: 1. Szlovénia, 2. Ausztria, 3. Magyarország, 4. Románia