Újabb iksz

Harmadik mérkőzésén döntetlent játszott a fiú U15-ös fiúválogatott Szerbiával a Šibenikben zajló rangos nemzetközi tornán. A csapat edzője, Benczur Márton szerint igazságos eredmény született.

Pusztai Viola Igazi szerb–magyar pólócsatát láthattak a nézők, akik ellátogattak a horvátországi Šibenikben az U15-ös vízilabda-válogatott harmadik mérkőzésére. Egészen pontosan – ahogy Benczur Márton edző fogalmaz, aki Vogel Zsolttal együtt irányítja a csapatot a rangos tornán – sportszerű, kőkemény, magas színvonalú vízilabdát.

Igazi magyar-szerb csatán vannak túl a fiúk

Az ősi rivális, a szerbek elleni összecsapás igazságos döntetlennel végződött, hiszen a felek az első és a negyedik negyedben egyaránt kétszer találtak kapuba. A mérkőzés második nyolc percében az ellenfél kétgólos előnyt szerzett, de a magyar fiúk a harmadikban egyenlítettek, majd az utolsó játékrész elején már 8-6-ra vezettek.

– A szerbek sem ma kezdtek pólózni, és ahogyan mi, a végjátékban ők is belőtték a két előnyüket, így igazságos döntetlen született – értékelt Benczur, aki egyben meg is dicsérte még veretlen csapatát a teljesítményéért.

A magyarok közül egyébként Bóbis Botond négy gólt szerzett, míg Bozó Péter háromszor talált be, a maradék egyet pedig Gyenis Ádám lőtte.

A válogatott legközelebb szombaton 12 óra 30 perctől Horvátországgal játszik. A ma esti programban a szerbek az olaszokkal, a horvátok a montenegróiakkal csapatnak össze.

A másik délelőtt mérkőzésen Montenegró 12-12-t játszott az eddigi találkozóinak mindegyikén ikszelő olaszokkal.

U15-ÖS NEMZETKÖZI VÍZILABDA-TORNA,  ŠIBENIK (HORVÁTORSZÁG)
Csütörtöki eredmények:  Magyarország–Montenegró 10-9, Olaszország-Horvátország 8-8, Magyarország-Olaszország 7-7, Horvátország-Szerbia 11-9
Pénteki eredmények: Olaszország-Montenegró 12-12, Szerbia-Magyarország 8-8, Szerbia-Olaszország 19.00, Horvátország-Montenegró 20.30
Március 26. (szombat): Montenegró-Szerbia 11.00, Magyarország-Horvátország 12.30