Újabb KSI–BVSC döntő

A KSI SE és a BVSC-Zugló játssza a fiú vízilabdázók serdülőbajnokságának döntőjét. Előbbi a négyes finálé elődöntőjében könnyed győzelmet aratott az FTC ellen, utóbbi ötméteresekkel gyűrte le az UVSE-t.

Pusztai Viola Az UVSE-játékosok rémálmainak főszereplőivé léptek elő a BVSC-sek. Azután, hogy egy hete a zuglóiak hihetetlen hajrában győzték le az ifjúsági vízilabda-bajnokság négyes fináléjának elődöntőjében az esélyesebb lilákat, a serdülők most ugyanúgy tettek. Azzal a különbséggel, hogy ezúttal szó sem volt arról, hogy az alapszakasz-második UVSE egyszer sem érezhette úgy a meccsen, hogy megnyerte.

Bányai Márk tizenkettőből tíz lövést hárított az FTC ellen

Még akkor sem, ha a negyedik negyedig a BVSC futott az eredmény után, onnan azonban fordult a kocka, és az újpestieknek kellett folyamatosan egyenlítésért támadni. Miután 6-6 után a hátralévő 3 perc 15 másodpercben nem esett találat a végső dudaszóig, ötméteresek döntöttek.

A negyedik körig egyik csapat sem hibázott, akkor azonban Mizsei Márton kivédte Dala Döme lövését, miközben az ötödikben Vértes Dániel nem tudott túljárni Balaska Dániel eszén, így a zuglóiak ünnepelhették a döntőbe jutást.

Az alapszakaszgyőztes KSI dolgát az FTC csupán egy negyed erejéig nehezítette meg, de az is csak annyit ért, hogy a félidőben még látótávolságra voltak tőlük a sportiskolások. A harmadik játékrészben azonban végleg leszakították őket, a negyedik negyed közepén már 11-2-re vezettek, s többek között a kapus, Bányai Márk remeklésének köszönhetően végül 13-4-re nyertek.

Tehát a serdülőbajnokság döntőjét ugyanaz a két csapat játssza, mint az ifjúságiakét. Ott a KSI bizonyult jobbnak, vasárnap kiderül, hogy a fiatalabbak versenyfutását melyikük nyeri.