Újabb lépés a négy felé

A BVSC-Zugló az UVSE után a KSI-t is legyőzte a fiú ifjúsági vízilabda-bajnokságban. Az Eger nehezen nyert a Honvéd ellen, a négyes döntőért csatározók közül a Vasas hozta a kötelezőt a Szolnok ellen.

Pusztai Viola Ha televíziós mérkőzés a fiú ifjúsági vízilabda-bajnokságban játszott BVSC-Zugló–KSI SE-összecsapás, minden bizonnyal többször ismételték volna a gólokat. Az ember csak ámult a lelátón, miket tudnak a fiúk a medencében. Senki sem bánhatta meg, ha pénteken délelőtt ellátogatott a Szőnyi úti Laky Károly Uszodába.

A KSI már alapszakasz győztesként szállt medencébe a négyes döntőért harcoló BVSC otthonában. Látszólag fáradtan. Ez a találatok számában is megmutatkozott, hiszen az első negyedben kettőt, a másodikban egyet szereztek a sportiskolások, miközben a zuglóiak házi gólszépségversenyt rendeztek. Nehezen lehet eldönteni, melyik volt a szebb: Ágh György középről bepöckölt lövése? Netán Fodor Olivér centerből lőtt csavargólja? Vagy Lipták Milán három védő szorításából esett találata? És akkor még nem is beszéltünk Sugár Péter és Rózsavölgyi Zsombor remek összjátékáról, amely ugyancsak góllal végződött…

A BVSC legyőzte a KSI-t, ezzel újabb nagy lépést tett a négyes döntő felé

A félidőben az ötgólos előny megnyugtatónak látszott, de akkor a KSI felébredt, és sorra szerezte a gólokat. A BVSC ráadásul második ötösét is elhibázta, nem csoda, hogy az edző, Szűcs Levente csaknem beugrott a medencébe, hogy megmutassa játékosainak, mit hogyan kellene csinálni.

A KSI-sek fellángolása tiszavirág életűnek bizonyult, az utolsó negyedben ugyanis ismét sokat hibáztak. A kispadjuk körül ennek ellenére nem forrongtak az indulatok, az edzők és a játékosok is csendben szemlélték, ahogy a BVSC végül 11-9-re megnyeri a meccset, és szegednyi lépésre kerül a négyes döntőtől. Az utolsó fordulóban ugyanis a csongrádiakkal mérkőzik, és ha nyer, akkor a kedden 19 órakor a Komjádi Uszodában esedékes ominózus tizenhét másodperces, Vasas elleni „meccsnek” sem lesz jelentősége.

A mérkőzés után a BVSC-ben négy gólt szerző Rábavölgyi Zsombor így értékelt:
– Nagyon fontos meccset nyertünk meg, igyekeztünk kihozni magunkból a maximumot, és sikerült. Azzal, hogy az UVSE után a KSI-t is legyőztük, gyakorlatilag biztosítottuk a helyünket a négyben. A Szeged ellen valóban nyernünk kell még, de a nehezén túlvagyunk. Ma euforikus állapotban játszottunk, csapatként, és ez példa lehet a későbbiekben is. Mindig a harmadik negyed a legnehezebb, de ha túljutunk a holtponton, ahogy ma is, akkor már nincs baj. Nagyon örülök, hogy péntek délelőtt ennyien eljöttek megnézni a meccsünket, Horkai György utánpótlás-kapitány is megtisztelte. Azt látom, hogy egyre többen foglalkoznak a vízilabdával, az utánpótlással is, és ez nagyon jó. Örülök annak, hogy másokat is érdekel, amit csinálunk.

A KSI centere, a három gólt szerző Teleki András így vélekedett a mérkőzésről:
– Fásultan és fáradtan játszottunk. A meccs elején elmentünk két góllal, aztán rengeteget hibáztunk: a zuglóiak többször is lefordulásból szereztek gólt, nem figyeltünk, elváltottuk magunkat védekezésben, ők pedig kihasználták. A harmadik negyedben feljöttünk két gólra, de nem tudtuk megfordítani a meccset. Bosszantó, mert minden meccsen nyerni akarunk. Sokan azt feltételezték: taktikázunk, hogy kivel akarunk játszani a négyes döntőben. De erről szó sincs. Mi mindig meg akarjuk mutatni az ellenfeleknek, hogy mi vagyunk a legjobbak, és meg akarjuk nyerni a bajnokságot.

A KSI vasárnap, az utolsó fordulóban nem lesz érdekelt, hiszen már kedden lejátszotta a meccsét a Szombathely ellen. Ellenben a jelenleg harmadik helyezett Eger rendkívül fontos összecsapáson száll medencébe az FTC ellen, amely a négyes döntőért harcolók közül ma este 21 órakor játszik a Debrecennel. A Vasas kora délután megmérkőzött a Szolnokkal, és ahogy várható volt, nagy különbséggel, 26-9-re nyert. Az egrieknek korántsem volt ilyen könnyű dolguk a Honvéddal. A budapestiek a félidőben még vezettek a vendégek ellen, sőt az utolsó percben is csupán egy gól volt a különbség. Ha a Honvédnak lenne még egy Korbán Richárdja – aki hat gólt dobott –, akkor talán nem kapott volna ki 10-8-ra.

A serdülőbajnokságban kevésbé izzadt meg az Eger a Honvéd ellen: 11-7-re nyert. A Vasas könnyed, 14-6-os győzelmet aratott a Szolnok ellen, az UVSE nemkülönben a Tatabányával szemben, hiszen 20-3-as diadallal hozta el a három pontot idegenből. A KSI és a BVSC meccse csak a végére vált szorossá, különben a sportiskolások a harmadik negyed elején már hat góllal is vezettek. A vége 14-11 lett, de tegyük hozzá: a zuglóiak legalább fele az ifjúsági mérkőzésen is játszott.

FIÚ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG, 24. FORDULÓ
BVSC-Zugló–KSI 11-9, Vasas–Szolnok 26-9, Tatabánya–UVSE 8-25, Honvéd–Eger 8-10, Szeged–Kaposvár 13-4, Szentes–Szombathely 12-5, Debrecen–FTC 21.00
A bajnokság állása: 1. KSI 69, 2. BVSC 64, 3. UVSE 58, 4. Vasas 57