Újabb nagy fordítás

Az utolsó másodpercekben lőtt góllal győzött Montenegró ellen U19-es vízilabda-válogatott, majd a nap második mérkőzésén, fáradtan, alulmaradt Görögországgal szemben, így a harmadik helyért játszhat a Belgrádban zajló felkészülési tornán.

L. G. A harmadik helyért játszhat vasárnap az U19-es válogatott a Belgrádban zajló felkészülési tornán, miután szombaton – az előző naphoz hasonlóan – egy győzelmet és egy vereséget könyvelhetett el.

GU5A8075

Burián Gergő a végén döntött Montenegró ellen  •  Fotó: Dobos Sándor/waterpolo.hu

A magyar csapat a nyitónapi siker után újabb mérkőzést hozott vissza a sírból. A szerbek elleni, 4-9-ről kivitelezett győzelem után Montenegrót is úgy verte meg Horkai György együttese, hogy a végén robbantott. Válogatottunk 6-1-re nyerte az utolsó negyedet, így 11-10-re a mérkőzést is behúzta. A fiúk alaposan kicentizték a sikert: Burián Gergő két másodperccel a vége előtt lőtte a győztes gólt.

„Az első három negyedben fejben nem voltunk jelen, nem állt össze a védelem, és a fórjainkat is gyengén használtuk ki. Ráadásul kihagytunk két büntetőt, amit ilyen szinten nem lehet. A negyedik negyedben aztán minden összejött elől-hátul egyaránt. Többször is le tudtuk fordulni, amire az ellenfél egyáltalán nem volt képes. Összességében kemény, fárasztó meccs volt, amelyet csapategységgel nyertünk meg” – értékel Teleki András, az U19-es válogatott centere.

Este azonban Görögország ellen meglátszott, hogy sokat kivett a fiúkból a bravúr. A mieink 2-0-ra megnyerték az első negyedet, és még a nagyszünetben is szoros volt az állás, 4-3-ra vezettünk. Aztán a harmadik negyedben hét gól lőttek a görögök, az pedig végzetesnek bizonyult. A válogatott 14-8-as veresége után vasárnap a bronzéremért játszik, az ellenfél Szerbia vagy Montenegró lesz. A döntőt az a két csapat – Horvátország és Görögország – vívja, amely egyaránt le tudta győzni a magyar válogatottat.

FIÚ U19-ES FELKÉSZÜLÉSI TORNA, BELGRÁD
Csütörtöki eredmény: Magyarország–Szerbia 13-12
Pénteki eredmények:  Horvátország–Magyarország 11-9, Magyarország–Németország 17-9
Szombati eredmények: Magyarország–Montenegró 11-10, Görögország–Magyarország 14-8