Újpesti tripla

Az UVSE mindhárom utánpótlás-mérkőzésen begyűjtötte a győzelmet a Vasas ellen a Komjádi Uszodában. Az ifjúságiak mérkőzésén a lilák végig vezetve nyerték a bajnokság egyik rangadóját.

Pusztai Viola A Komjádi Uszoda lelátóján legalább akkora tömeg fogadott, mintha csak az OB I-es csapat valamelyik mérkőzésére érkeztem volna, s nem a fiú ifjúsági bajnokság egyik rangadójára. A Vasas, amely a múlt heti, KSI elleni vereség után szorult le a képzeletbeli dobogóról, a bajnoki címvédő UVSE-t fogadta. A lilák rossz vendégnek bizonyultak, hiszen a gyermek- és a serdülőmérkőzésen is elpáholták a piros-kékeket és az ifjúságiak meccsén is gyorsan megszerezték a vezetést. Sőt 4-1 is volt már az állás a javukra a rendkívül küzdelmes első negyedben.

A Vasas nem adta olcsón a bőrét, és a második játékrészben egy gólra megközelítette riválisát. Akkor az UVSE magasabb fokozatba kapcsolt, újra ellépett ellenfelétől. Vadovics Viktor találata külön említést érdemel, aki lefordulás után parádés ejtésgólt szerzett, beállítva a 7-4-es félidei eredményt.

Az UVSE ifjúsági csapata Forrás: UVSE

Az UVSE ifjúsági csapata  •  Forrás: UVSE

Ha kapufára játszanák a vízilabdát, a Vasas vezetett volna, de mivel a győzelmet több dobott gólért adják, továbbra is a liláknak állt a zászló. Bár a hazaiak nagyon igyekeztek, nem sikerült faragniuk a hátrányukból, sőt az UVSE egyre inkább szétzilálta a játékukat. Erről árulkodik az utolsó negyed előtti 11-6-os eredmény is.

A negyedik játékrész tetszetős UVSE-támadással indult: a Vasas-védők szellős védekezése teremtette meg a helyzetet, hogy Vadovics Viktor középre pöccinthesse a labdát Korbács Gábornak, aki centerből szépen tette be a kapuba. A Vasas erre két góllal válaszolt: először hangos tapsot érdemlővel, majd az ellenfél kapusát annyira felbosszantóan, hogy azt a kapufa bánta. Újabb lehetőség nyílt a felzárkózásra emberelőnyben, de a kísérlet a blokkban halt el. Az UVSE ellenben a másik oldalon betalált, továbbra is tisztes távolságban tartva ellenfelét.

A végjátékban sem történt csoda, a vendégek 13-9-ra megnyerték a rangadót, és az azonos pontszámmal álló BVSC-vel együtt tovább őrzik dobogós helyüket az őszi szezonban hibátlan KSI mögött.

Dávid Zoltán, az UVSE ifjúsági csapatának vezetőedzője a győzelem után:
− A két együttes mérkőzése mindig rangadónak számít. Hiába szakadtunk el a Vasastól már a meccs elején, nem adták fel, szépen kapaszkodtak fel, de pont ilyen összecsapásra számítottam. A fiúk mindannyian jól játszottak, nem tudnék külön kiemelni senkit. Úgy gondolom, a győzelem kulcsa elsősorban az volt, hogy nagyon sok gól szereztünk lefordulásból, miközben a Vasasnak arra csak egyszer volt lehetősége.

Fodor Rajmund, a Vasas vezetőedzője a vereség után:
− Nem éreztem a csapatomban azt az erőt, hogy meg tudjuk fordítania a mérkőzést. A játékosok pillanatnyi formáját figyelembe véve állítottam össze a csapatot, illetve különböző taktikai elemekkel próbáltam csökkenteni a két csapat közötti különbséget. Részben meg is valósítottuk a taktikát, volt tehát pozitívuma is a mérkőzésnek. Látjuk, miben kell még sokat fejlődnünk, hogy a tavaszi szezonban a legjobbak között legyünk.