Úszás – Kós Hubert aranyérmes a budapesti vk-n

Kormány Sport

Az őszi szezon kiemelt nemzetközi úszóeseménye a Fina világkupa sorozat, amelynek immár harmadik alkalommal ad otthont Duna Aréna, a bő éremtermésről pedig versenyzőink idén is gondoskodtak. Kós Hubert ott folytatta, ahol Berlinben abbahagyta, hiszen a nyitóállomáson megszerezte élete első világkupa érmét, a Duna Arénában pedig stílszerűen begyűjtötte élete első világkupa aranyát.

Kós 200 háton 1:52.79-es idejével megjavította egyéni legjobbját – ugyanebben a döntőben Telegdy Ádám negyedikként végzett (1:53.79)

200 pillén Jakabos Zsuzsanna éppenhogy lemaradt az első helyről, így egy ezüstöt zsebelt be (2:06.52), ugyanebben a számban Sebestyén Dalma negyedik (2:07.11), Hatházi Dóra a nyolcadik helyen (2:09.48) végzett. 200 mellen Békési Eszter is feliratkozott az éremszerzők közé, hiszen 2:23.70-es idejével második helyen érte el a falat.

A fiúknál 100 pillén a szám két magyar specialistája Milák Kristóf és Szabó Szebasztián szállt harcba, Kristóf második (49.92), míg Szebi harmadik helyen csapott célba (50.42), az első helyet az amerikai Tom Shields kaparintotta meg a mieink elől, aki egyedüliként úszott 49-en belül (48.83). 50 gyorson szintén egymás után ért be Szabó-Milák duó ezúttal fordított sorrendben és a negyedik-ötödik helyen.

Késely Ajna kedvenc számán 400 gyorson hatodik időt úszott (4:06.89).  A férfi mezőnyben a 400 gyors fináléja Holló Balázsnak egy holtversenyes hetedik helyet tartogatott (3:45.98). 100 férfi mellen pedig Horváth Dávid úszott döntőt, ahol a nyolcadik lett (59.10).

Jakabos Zsura a végén még várt egy finálé, ahol a negyedik leggyorsabb volt kerek egyperces idejével, ugyanitt Ugrai Panna nyolcadik (1:01.09) lett