Úszás – Magyar csillogás Monacóban a Mare Nostrum körversenyen

Kormány Sport

A magyar úszók hat érmet, közte két aranyat szereztek a Mare Nostrum elnevezésű hagyományos nemzetközi verseny idei első állomásának zárónapján Monacóban.

Jakabos Zsuzsanna ott folytatta, ahol abbahagyta, hiszen a 400 vegyes diadala után, 200 pillangón csapott elsőként célba idei legjobbját úszva (2:08.88), egy izgalmas házidöntő keretében, hiszen győri klubtársát, Sebestyén Dalmát mindösszesen kilencszázaddal előzte meg, aki így is elégedett lehet, hiszen óriási egyéni csúcsot jött és második helyen érte el a falat (2:08.97), ugyanitt Nyírádi Réka negyedikként zárt (2:13.31).

A győri lányok ezután 200 vegyesen is összecsaptak, ahol Dalma végül a bronzérmet jelentő harmadik helyen végzett (2:13.18), Zsu pedig ötödik lett (2:15.36).

A nap másik aranyérmese Késely Ajna lett, aki kedvenc számában, 400 vegyesen aratott magabiztos győzelmet (4:11.79), szintén ebben a döntőben a 16 éves Ábrahám Minna pedig az ötödik helyen ért célba (2:19.20).

A fiúknál Szabó Szebasztián 100 pillangón állt rajthoz, ahol a második ötvenen sikerült lehajráznia az amerikai Stewart-ot, így ötszázaddal megelőzve őt, a harmadik helyen érte el a falat (52.33), mindezt úgy, hogy előtte nemsokkal negyedik a legjobb idővel zárta az 50 pillangó döntőjét (23.17).

Szintén dobogóra állhatott Kós Hubert, miután 400 vegyesen a harmadik helyet sikerült megkaparintania (4:18.43), kereken egy másodperccel lemaradva a brit klasszis Max Litchfield-től.

A sprintereink közül Lobanovszkij Maxim 50 gyorson ugyan összesítésben a harmadik helyen zárt (21.99), de az ötvenes számokban itt csak a top2 harcolhatott végül az éremért. (21.99). Németh Nándor pedig a tegnapi 100 gyors ezüstje után, ma 200 gyorson ugrott vízbe, ahol végül a negyedik legjobb időt úszta (1:48.38).

A versenysorozat szerdán-csütörtökön Barcelonaban folytatódik.

Forrás, fotó: MÚSZ, MTI/Illyés Tibor