Valamit kell tenni az allergia ellen!

Tombol a nyár, még tart a vakáció, minden együtt van egy jó nyaraláshoz! Sajnos, sokak pihenését megzavarja a szénanátha, vagyis a pollenallergia: kánikulában is egyre többen szenvednek náthás tünetektől, orrfolyástól, orrdugulástól, szemirritációtól. Szerencsére a kellemetlen tünetek hatékonyan enyhíthetők!

Az allergia a védekező rendszerünk túlbiztosítása miatt alakul ki: az immunrendszer a szervezetünkbe kerülő, ártalmatlan idegen anyagot betolakodóként azonosítja, és a védősejteket harcba küldi ellene. A védelmi reakció során elpusztuló védősejtekből kiszabaduló hisztaminok, prosztaglandinok váltják ki az allergiás tüneteket. A légúti allergiát – közismert nevén szénanáthát – leggyakrabban a virágzó növényekből a levegőbe kerülő pollenek, virágporok okozzák. Egyik csúcsszezonja augusztusban és szeptemberben van, amikor az egyik legagresszívabb allergén gyomnövény, a parlagfű virágzik. Az irritáció miatt a nyálkahártya megduzzad, az érfal áteresztő képessége megnő és a nyálkahártya mirigyeiből bőséges váladék termelődik. Az allergiás orrnyálkahártya-gyulladás tünetei egyre többek számára ismerősek: orrviszketés, tüsszögés, vizes orrfolyás, orrdugulás, könnyezés, szemviszketés, szemvörösség. Mindez nemcsak a pihenést, a nyár örömeit ronthatja meg, de akár veszélyes is lehet, például autóvezetés közben az elhomályosult látás, a figyelem dekoncentráltsága, az általános rossz közérzet, fejfájás, kialvatlanság miatt.

Az allergének nem, de az allergia tünetei elkerülhetők!

allergias

A levegőben szállongó pollenek mindenütt jelen vannak, belélegezhetők, a bőrünk, a hajunk, a ruhánk közvetítésével még a legzártabb helyiségbe is bekerülnek, az ágyneműnkön is megtalálhatók. Klímaberendezés felszerelésével, óvatos, hajnali vagy eső utáni szellőztetéssel, a kinti ruhaszárítás kerülésével, gyakori hajmosással, a szabadtéri programok mellőzésével stb. megpróbálhatunk elmenekülni előlük, de ezek az óvintézkedések éppen a nyaralás idején nagyon nehezen megvalósíthatók. Ezért minden érintettnek érdemes még időben gondoskodni a számára megfelelő gyógyszerről, hogy a nyaralás gondtalanul teljen.

Szénanáthás vagyok! Milyen gyógyszert válasszak?

allergiasszem

A szénanátha kezelésének alapgyógyszerei a recept nélkül is kapható antihisztaminok (orrspray és szemcsepp vagy tabletta formájában), illetve súlyosabb esetben a vényköteles szteroidos orrspray-k. A lokális antihisztaminok (mint például az Allergodil®orrspray és szemcsepp) a pollenek által kiváltott reakció gátlásával a szénanátha minden tünetét csillapítják: átjárhatóvá teszik az orrjáratokat, csökkentik a váladékképződést, a viszketést és a tüsszögést is. Az Allergodil® az egyetlen orrspray, ami kizárólag antihisztamint (azelasztin) tartalmaz és nincs benne olyan hatóanyag, ami hozzászokást vagy az orrnyálkahártya károsodását okozná már 7-10 nap után. Az Allergodil® orrspray gyorsabban hat, mint a tabletták, hatása már 15 perc múlva érezhető. Az Allergodil® szemcsepp már 3 perc elteltével hatékonyan csillapítja a szemviszketést, könnyezést és a szem vörösségét, akár 12 órán át. Már 4 éves kortól alkalmazható. ALLERGIA? ALLERGODIL®!

További információ: www.allergodil.hu

Azelasztin  hatóanyagtartalmú  gyógyszerek  Forg.  eng.  szám:  OGYI-T-4877/01  (orrspray),  OGYI-T-4877/02  (szemcsepp).  •   Irodalom: Horak  F  et  al. Ther  Clin  Risk  Manag.  2008;4(5):1009-1022. • Lezárás  dátuma: 2015.  07.  30.  • ALL20150730  •  Forgalmazó: MEDA Pharma Hungary Kft., 1139 Budapest, Váci út 91. • Tel.: (1) 236-3410 • E-mail: allergodil@meda.hu • www.meda.hu, www.meda.se

 

A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

Forrás: www.allergodil.hu

2015. 07. 31.

Forrás: www.vital.hu – RSS