Váltóarany

Aranyérmet szerzett váltóban az U16-os leányválogatott a lengyelországi ifjúsági tájékozódási futó Európa-bajnokságon. A csapatsikert váltóban további két, egyéniben egy előkelő helyezés tett még szebbé.

Majer Dániel Harminchárom ország közel négyszáz versenyzője vesz részt a Jarosław környékén rendezett tájfutó Európa-bajnokságon. A magyar színeket a válogatott 16 versenyzője képviseli. Közülük három, Hajnal Dorottya, Gárdonyi Csilla és Szuromi Hanga aranyérmet nyert az U16-os leányok váltóversenyében.

Vékony Vanda Forrás: valogatott.mtfsz.hu

Vékony Vanda  •  Forrás: valogatott.mtfsz.hu

„Folyamatosan készültünk, kétszer edzőtáboroztunk a környéken” – mondta a csapat kísérője és egyik edzője, Viniczai Ferenc. Az Eb-győzelem mellett is szép eredményeket ért el eddig a küldöttség. Az U16-os fiúk váltóversenyében a Horváth Csongor, Szabó Marcell, Jónás Ferenc hármas az ötödik, míg az U14-es lányok között a Pataki Réka, Vékony Vanda, Sárközi Zsófia trió negyedik helyet szerezte meg. Vanda az egy nappal korábban rendezett egyéni versenyben ötödik lett az U18-as korosztályban, mintegy 90 induló között.

„Szakmai szempontból nagyon jól teljesítettünk. A skandináv országok uralják a sportágat, és most mindannyian, tehát a finnek, a svédek és a norvégok is indultak” – tette hozzá Viniczai.

Az egyes versenyszámok futónként nagyjából negyven percet vesznek igénybe. Ez korosztályonként és nemenként némileg változik, egy-egy csapat 12 és 18 km közötti össztávot teljesít. Ez nem hangzik soknak, de ha hozzávesszük, hogy mindezt 30 fokban, 200-300 méteres szintkülönbségeket leküzdve, térképpel a kézben keresve az ellenőrzőpontokat kell megtenni, kiderül, milyen nagy megterhelésnek vannak kitéve a versenyzők.

A tavalyi és tavalyelőtti Eb-n a magyar válogatott az ötödik helyen végzett a csapatok közötti rangsorban, ami előkelő helyezés. Hogy idén képesek-e megismételni a bravúrt, a vasárnapi sprintverseny után derül ki.