Vas Blanka ismét történelmét írt: szakaszt nyert a Giro d’Italián!

A pihenőnapot követően Szardínia szigetére érkezett a hölgyek egyik legrangosabb viadala, melynek során Nauro és Sassari között 125,7 kilométer várt a mezőnyre. A dimbes-dombos penzum előzetesen a sprintereknek kedvezett, bár a befutó egy kissé emelkedett, ellenben az igazi nehézséget a harmincnyolc fokos hőség jelentette.

Embed from Getty Images

A Team SD Worx magyar kerékpárosa végig aktívan versenyzett, az utolsó ötven kilométeren több szökési kísérletben is benne volt.

A hajrában aztán kiváló helyezkedéssel hozta magát helyzetbe, előbb a sportág legendája a holland Mariann Vos (Team Jumbo-Visma) kerekét választotta, majd az egyre jobb formát mutató amerikai bajnok Chloe Dygertre (Canyon//SRAM Racing) borított át.

Innen indította a sprintjét, amit végig is vitt, s végül egy teljes kerékpárhosszal nyerte meg a szakaszt Dygert és a német bajnok Liane Lippert (Movistar) előtt, ezzel ötven UCI világranglista pontot is szerezve. Ezzel pályafutása legnagyobb győzelmét aratta, az elmúlt három héten belül pedig szakaszt nyert a svájci körversenyen, majd aranyérmes lett a magyar bajnokságon időfutamban és a mezőnyversenyben is.

“Nagyon boldog vagyok, reggel még nem gondoltam volna, hogy esélyem lehet a győzelemre – nyilatkozta Blanka röviddel a célba érkezés után. – Sajnos az utolsó fél órában már nem volt elég vizem ebben a nagy melegben, de az egyik csapattársam kisegített. Bíztak bennem a csapatnál és ez sokat jelentett. Ezzel a győzelemmel önmagamat is megleptem.”

Az összetett versenyben továbbra is a címvédő, holland Annemiek van Vleuten (Movistar) vezet, Vas Kata Blanka a 43.

Az Olasz Körverseny Sassari és Olbia közötti egy 126,8 kilométeres etappal zárul.