Vb-ezüstérmes a férfi vízilabda-válogatott

Világbajnoki ezüstérmes lett Budapesten a magyar férfi vízilabda-válogatott, miután 8-6-ra kikapott a horvátok legjobbjaitól a szombat esti döntőben. Ez a magyar csapat hetedik vb-ezüstje. Hosszú Katinka 200 méter háton, a mindössze 17 éves Milák Kristóf pedig 100 méter pillangón ezüstérmet szerzett a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokság szombati napján.

Eredmény, vízilabda, döntő, férfiak: Horvátország-Magyarország 8-6 (4-0, 0-2, 2-2, 2-2). Góldobók: Sukno 3, Garcia 2, Loncar, Jokovic, Macan 1-1, illetve Vámos 3, Török, Erdélyi, Manhercz 1-1.

Kapás Boglárka 800 méter gyorson olimpiai bronzérmesként ugrott medencébe, de már az elején nagy hátrányba került a dobogósokhoz képest, végül ötödik lett. A Kozma Dominik, Bohus Richárd, Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Evelyn összeállítású 4×100 méteres vegyes gyorsváltó hatodik helyen ért célba, míg Bohus Richárd tizedik helyen zárt 50 méter háton.

Milák Kristóf 100 méter pillangón az előfutam és az elődöntő után harmadszor is junior világcsúcsot úszott, 50.62 másodperces idejével pedig 15 századdal tovább javította országos rekordját, második lett. Cseh 50.92-vel végzett ötödikként.

A szombati versenynapon az Egyesült Államok megerősítette vezető pozícióját a Magyarországon zajló vizes világbajnokság éremtáblázatán. A hazai úszók két ezüstöt nyertek, és ugyancsak második lett a férfi vízilabda-válogatott, így a magyarok egy arannyal, négy ezüsttel és két bronzzal a tizedik helyen állnak.

(MTI, fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)