Vereség a túlórában

Hosszabbításra kényszerült az U16-os fiúválogatott az ukránok ellen a szófiai Európa-bajnokságon. A ráadásban ugyan már hat ponttal is vezetett, mégis vesztesen hagyta el a pályát.

Lakner Gábor A mérkőzést a magyarok kezdték jobban, de a szakasz közepén az ukránok fordítottak. Válogatottunk nem éppen dicséretes, 29 százalékos mezőnymutatóval és hat eladott labdával fejezte be a negyedet. A következő tíz percben viszont minden megfordult, jó védekezés mellett ültek a dobások, és egyértelműen válogatottunk akarata érvényesült. Ennek köszönhetően a nagyszünetre hétpontos magyar vezetéssel vonulhattak a felek.

U16fiukTérfélcsere után őrizte előnyét a magyar csapat. A negyed első percei kevés kosarat hoztak, a végére azonban belelendültek az ukránok, akik két triplával kétpontosra csökkentették hátrányukat. A záró szakasz elején rögtön fordítottak is, de minden ukrán kosárra érkezett magyar válasz. A végén mindkét csapat megnyerhette volna a mérkőzést, de az utolsó dobásokat elhibázták, így jöhetett a ráadás.

A hosszabbítást jobban kezdte válogatottunk, már hat ponttal is vezetett (43. perc: 71-65), de az utolsó tíz pontot az ellenfél szerezte. A kilencedik hely a vereség ellenére még elérhető, de ahhoz holnap bravúr kell Portugália ellen.

U16-OS FIÚ B DIVÍZIÓS EURÓPA-BAJNOKSÁG, SZÓFIA
Mérkőzés a 9-16. helyért
Ukrajna–Magyarország 75-71 – hosszabbítás után (21-14, 6-20, 15-10, 20-18, 13-9)
Magyarország: Kiss M. 2, Katona 22, Fazekas Cs. 7/3, Füzi 7, Fazekas M. 12. Cs.: Ábrahám, Werner 2, Somogyi 13/6, Oroszi, Németh M. 6. Edző: Váradi Attila.