Vereség a vége (is)

Csehországtól is kikapott 2-0-ra az U17-es leányválogatott, pont nélkül zárta az Európa-bajnokság selejtezőjének elitkörét. Az már korábban eldőlt, hogy nem juthat tovább. Meglepetésre a csehek kvalifikálták magukat a kontinensbajnokságra, míg a házigazda franciák a harmadik helyen végeztek.

UP-info  Magyar szempontból már nem volt tétje a Csehország elleni mérkőzésnek a franciaországi U17-es leány Eb-selejtező elitkör utolsó fordulójában, ugyanis az írektől és a házigazdáktól elszenvedett vereség után biztossá vált, hogy Schumi Dorottya csapata nem végezhet továbbjutó helyen. A kérdés így igazából az volt, megszerez-e legalább egy pontot, amihez a cseheknek volt egy-két szavuk, hiszen ők még eséllyel pályáztak az Eb-kvótára.

magyar-francia U17

Ahogy a franciák, a csehek is túl nagy falatnak bizonyultak  •  Forrás: mlsz.hu

Számítani lehetett rá tehát, hogy kettőzött erővel vetik bele magukat a küzdelembe, s rögtön mezőnyfölénybe is kerültek. A 34. percig bírták a nyomást a magyar lányok, akkor Klímová szerezte meg a vezetést a csapatának (0-1). Az öröm duplán jött, ugyanis közben a másik pályán az írek is előnybe kerültek, vagyis a csehek a csoport első helyére ugrottak.

Ennek megfelelően a szünet után visszavett valamelyest Csehország, az újabb gól megszerzésénél sokkal fontosabbnak tartotta az előny megőrzését. Az 54. percben így megduplázta azt Stašková, és a csapata nagyon közel került a továbbjutáshoz (0-2).

Nem tett jót a mérkőzésnek a második gól, a csehek teljesen visszaálltak, a magyar lányok pedig nem tudták a védelmet feltörni, kicsit hitehagyottan is játszottak. Az eredmény már egyik pályán sem változott, így a mieink pont nélkül végeztek az utolsó helyen, míg Csehország kvalifikálta magát az Európa-bajnokságra. Az írek még reménykedhetnek, hogy a négy legjobb csoportmásodik egyikeként továbbjutnak, míg a franciák – igazán nem aprócska meglepetésre – csupán a harmadik helyen végeztek.