Vereség Oroszországtól – A magyar válogatott a 8. helyen végzett az Eb-n

Barcelona, 2018. július 28.
MTI Fotó: Illyés Tibor

Egyetlen góllal kikapott a csapat Oroszországtól, így a 8. helyen végzett az együttes a kontinenstornán.

Barcelona, 2018. július 28. Bátori Bence (b) és az orosz Roman Sepeljev a barcelonai vízilabda Európa-bajnokság férfi tornáján a hetedik helyért játszott Magyarország - Oroszország mérkõzésen 2018. július 28-án. MTI Fotó: Illyés Tibor

Bátori Bence (b) és az orosz Roman Sepeljev a barcelonai vízilabda Európa-bajnokság férfi tornáján a hetedik helyért játszott Magyarország – Oroszország mérkõzésen 2018. július 28-án.

Az első negyedben Nagaev góljára még jött egy Vámos válasz, de Shepelev lövésére már nem érkezett találat, így 2-1 volt az állás oda. A második nyolc percben Kholod már közte kettőre növelte az orosz fórt, majd a hajrára utolértük az oroszokat, de tudtak újítani. Kharkov majd Kholod révén 5-3 állt az eredményjelzőn a nagyszünetben.

A harmadik nyolc percet is az oroszok nyerték meg, ráadásul 3-1-re, így már 8-4 volt oda. A záróakkordban Bátori faragott a hátrányon, majd ismét ő volt eredményes, 6-8. Ezek után Kholod ismét háromra növelte a különbséget. Bedő a negyed derekán 7-9-re módosította az állást, majd Vámos egy perccel a vége előtt egy gólra hozta fel a válogatottat. Ezek után volt még labdánk az egyenlítésre, de elhibáztuk.

A vereség azt is jelenti, hogy a magyar válogatott a 8. helyen végzett az Eb-n.