Vereség Rómában, egy gól jelentette a különbséget

A Milan idegenben 1-0-s vereséget szenvedett az AS Roma együttesétől az olasz labdarúgó bajnokság 16. fordulójának hétfői játéknapján. A győztes gólt Radja Nainggolan szerezte, a Milannál pedig – a Crotone elleni meccshez hasonlóan – M’Baye Niang büntetőt hibázott.

A 27. percben került sor az első fontosabb momentumra, amikor a hazaiak kapusa szabálytalankodott az AS Roma tizenhatosán belül, a játékvezető pedig ezután büntetőt ítélt a vendég milánóiaknak. A labda mögé Niang állt, de a jobb alsó felé tartó labdáját a lengyel kapus védeni tudta, így nagy lehetőséget pazarolt el a Milan! Komolyabb helyzetek nélkül telt el a félidő, mezőnyben kiegyenlítettek voltak a viszonyok, viszont a hazaiak tudtak több lövést megereszteni.

A 62. minutumban a második félidő első komoly helyzetéből gól született, a hazaiak ünnepelhettek! A belga Nainggolan 20 méterről tűzte kapura a labdát, és jól döntött, a játékszer a bal alsóban kötött ki, Donnarumma nem tudott védeni (1-0)! A 76. percben ígéretes helyről, és 25 méterről végezhetett el szabadrúgást a hazai együttes. De Rossi végezte el a pontrúgást, de az olasz csak a sorfalat találta telibe. A 83. percben Dzeko is feliratkozott volna a hazai góllövők listájára, de Donnarumma védeni tudta a támadó távoli lövését. A vendégek igyekeztek megnyomni a hajrát a pontszerzés reményében, de a háromperces hosszabbítás során sem tudtak gólt szerezni, ahogy a hazaiak sem, így maradt minden a “régiben”.

Így tehát tovább tart a Milan rossz sorozata a Stadio Olimpicóban, miután a legutóbbi 13 fellépésén csak egyszer nyert, még 2011 októberében.

ROMA – MILAN 1-0

Időpont: 2016.12.12. 21:00
Helyszín: Stadio Olimpico, Róma
Játékvezető: Mazzoleni
Gólszerző: Nainggolan (62.)
Sárga lapok: Rudiger ill. Pasalic, Paletta

ROMA (4-2-3-1): Szczesny; Rudiger, Manolas, Fazio, Emerson; De Rossi, Strootman; Bruno Peres (El Shaarawy 42.), Nainggolan, Perotti; Dzeko.

Cserék: Alisson, Greco, Juan Jesus, Iturbe, Vermaelen, Seck, Mario Rui, Gerson, Spinozzi.

MILAN (4-3-3): Donnarumma; Abate, Paletta, Romagnoli, De Sciglio; Pasalic (Honda 84.), Locatelli, Bertolacci (Mati Fernandez 67.); Suso, Lapadula (Luiz Adriano 71.), Niang.

Cserék: Gabriel, Plizzari, Ely, Gomez, Poli, Zapata, Vangioni, Sosa, Antonelli.