Veretlen maradt a Steelers, javítottak a fővárosiak

Három mérkőzést rendeztek az elmúlt hétvégén a Ratio Media HFL-ben.

Ezúttal is pontgazdag találkozókra számíthattunk az elitliga második körében. A budapesti csapatok egy-egy sima vereség után mindenképp győzelemre törekedtek, de nem várt rájuk könnyű meccs.

Legalább is a Budapest Wolves-ra biztosan az Eger Heroes vendégeként. Aztán hamar rácáfolt erre. A Farkasok a találkozón bevetették két új importjukat Xavier Marsdent és Michael McCraryt. Nem is mutatkoztak be rosszul, mert elkapott TD-t nem szereztek a hazaiak. A Farkasok viszont kihasználták Chris Hall hiányát és 6 elkapott touchdownt összehoztak. Az biztos, hogy Elek Ádám és Bencsics Márk egymásra találtak. Csak az első félidőben két TD-passzt osztott ki Eleknek a válogatott irányító. Ezen kívül még Lenner Péter is befutott egyszer az end zone-ba. A Hősök mindössze egy Khalid Ali futott touchdownt tudtak a második negyedben produkálni.

Elek Ádám (labdával) kirobbanó formában volt

A hazaiak a második negyedben sem tudtak változtatni játékukon, sőt, nem sikerült az eredményjelzőre újabb pontokat felvinni. Nem úgy a vendégeknek. Bencsics folytatta parádés teljesítményét és két újabb TD-passzt adott, ezúttal is megtalálta Eleket, illetve Gecser Mátét. Utóbbi elmondhatja magáról, hogy irányítónak is elmenne, hiszen egy trükkös play után Bartos Ferencet találta meg az end zone-ban. Kovács István vezetőedző a végén már azoknak is lehetőséget adott, akik kevesebb percet kaptak eddig a pályán. Gombos Bence köszönte szépen az esélyt, Elekkel csináltatott egy újabb hatpontost. Baksa Ferenc pedig az extrájával kialakította a 49-7-es végeredményt.

Fotó: Bratincsák Péter

Eger Heroes-Budapest Wolves 7-49 (0-7, 7-14, 0-21, 0-7)
Pontszerzők: Elek Ádám 4 TD, Gecser Máté, Lenner Péter, Bartos Ferenc 1-1 TD, Baksa Ferenc 7 XP, illetve Khalid Ali 1 TD, Tóth Attila 1 XP.

Szeredi László, az Eger Heroes vezetőedzője: Sajnos a játékosok sokat hibáztak. Többen nem végezték el a rájuk kiszabott feladatokat. A támadóknál is hiányoztak a blokkok, és sokan rosszul helyezkedtek. Ez egy olyan nap volt, amikor semmi sem jött össze.

Kovács István, a Budapest Wolves vezetőedzője: Sikerült elérnünk a célunkat, hogy több pontot vigyünk, mint az ellenfél. Nagyon köszönjük a szurkolók támogatását. Mintha hazai pályán játszottunk volna. Várunk mindenkit a Miskolc elleni meccsünkre is.

A Kolomposok és a Cápák egy-egy vereség után mérkőztek meg egymással, így mindkét együttesnek szüksége volt az első győzelemre, hogy versenyben maradjanak a rájátszás helyekért.

A Budapest Cowbells az elmúlt időszakban tovább fejlődött. Ez meg is látszott a védelmen, ami egészen az utolsó negyedig nem kapott pontokat. Viszont addig a defense kétszer is pontokat vitt fel az eredményjelzőre. Ám először az offense szerezte meg a vezetést Zax Norbert futásával. A második játékrészben a támadósor nem tudott hatékony lenni. Nem volt nagy baj, a védelem megoldotta. Németh Mártonnak ugyan nem, de Nagy Kevinnek már sikerült touchdownra váltani az interceptiont. Nem lógott meg a Cowbells, de 14-0-s előnnyel mehetett a szünetre.

Bánfi Mihály szerelés közben

A harmadik negyedben a fővárosiak irányítója, Czirók Márton futott be az end zone-ba. Ezt követően Bánfi Mihály szerelte Phillip Garciát a végzónában egy safetyért. A Sharks csak az utolsó játékrészben ébredezett, de már túl késő volt. Andres Fernandeznek sikerült faragni a hátrányon, de a hazaiak erre válaszolni tudtak. Kovács Richárd sackje után Garcia elejtette a labdát, amire Demeter Ádám vetődött rá. A megszerzett játékszert a támadók pontokra váltották Kántor Bálint elkapásával. A végén még Fernandez egyszer beért az end zone-ba, de ez is csak szépségtapasznak volt elég. 30-12-re győzött a Budapest Cowbells.

Fotó: Váradi Barna és Király Etelka

Budapest Cowbells-Győr Sharks 30-12 (7-0, 7-0, 9-0, 7-12)
Pontszerzők: Zax Norbert, Czirók Márton, Nagy Kevin, Kántor Bálint 1-1 TD, Bánfi Mihály 1 S, Szentirmai Zoltán 4 XP, illetve Andres Fernandez 2 TD.

Karim Trabelsi, a Budapest Cowbells vezetőedzője: A defense-ünk jól teljesített. Csak 1-2 hiba csúszott be náluk az utolsó negyedben, de akkor touchdownokat kaptunk. Az offense viszont egy picit akadozott. A szünetre akár nagyobb előnnyel is elmehettünk volna. Nem szabad kiengednünk a találkozó végéig. Ezen dolgozunk.

John Burleson, a Győr Sharks vezetőedzője: hamarosan…

A legizgalmasabb csatát a DAK Acél Dunaújváros Gorillaz és a Miskolc Steelers párharca hozta. Két győztes együttes mérte össze erejét a Duna-parti Kohóvárosban.

A Gorillák nagyon motiváltak voltak, miután a hatszoros bajnok Farkasokat legyőzték a nyitófordulóban. Jól is kezdtek a Miskolc elleni találkozón, hiszen az első negyedben megszerezték a vezetést. Kihasználtak a borsodiak rossz long snapjét, és az end zone-ba pattogó labdára Madarász Attila vetette rá magát. Csattanós választ adott a második negyedben a Steelers. Vasyl Yordan és elkapóegysége el kezdett dolgozni. Az ungvári születésű irányító először A.J. Bensont szolgálta ki egy TD-t érő átadással. Ezt követően Eaton Demetrius Lamar megiramodásával fordítottak a vendégek. A félidő vége előtt jött a menetrendszerű Troy Rice elkapott touchdown. 21-7-es előnyt szereztek a szünetre az acélvárosiak.

Vasyl Yordan (labdával) volt a Miskolc egyik hőse

A második félidőben is kiélezett csatát vívott a két együttes. Mészáros Márton nyílttá tette a küzdelmet. Viszont Yordan remek teljesítményét ismét megfejelte egy hatpontossal. A támadássorozatot az ukrán irányító sikeres passzai előzték meg. Ezt követően Yordan 10 yardról befutott a végzónába. Az utolsó negyedben már nem estek pontok, végül a Steelers-ös Anton Usenko interceptiönje zárta lesz a találkozót, amellyel 27-14-re nyert és veretlen maradt a Miskolc Steelers.

Fotók: Pazár András

DAK Acél Dunaújváros-Miskolc Steelers 14-27 (7-0, 0-21, 7-6, 0-0)
Pontszerzők: Madarász Attila, Mészáros Márton 1-1 TD, Beretka József 2 XP, illetve A.J. Benson, Eaton Demetrius Lamar, Troy Rice, Vasyl Yordan 1-1 TD, Jónás Máté 3 XP.

Bachrathy Kornél, a DAK Acél Dunaújváros Gorillaz elnöke: Nagyjából azt kaptuk a meccstől, amit vártunk. A támadósorunk küszködött végig a meccsen, remek játékosokból áll az ellenfél védelme, kevés teret adtak nekünk a futásoknál. A passzoknál pedig sokszor a saját helyzetünket nehezítettük ki nem kényszerített hibákkal. Sokkal pontosabban kell játszanom nekem is és jobban össze kell csiszolnunk a játékot az elkapóimmal. A védelmünk remekül helyt állt, limitálták a srácok a Benson-Rice duót, de túl sok yardot futottak rajtunk, ezért hosszú drive-okat tudtak vezetni. Összességében így nem lehet megverni a Miskolcot, de sokat tanultunk a meccsből és az az 1000 néző, aki kijött kemény és látványos focit láthatott.

Eaton Demetrius Lamar, a Miskolc Steelers vezetőedzője: Nem kezdődött jól számunkra a meccs. Kora reggel keltünk útra, az időjárás sem volt tökéletes és egy fiatal, győzelemre éhes Gorillaz-zal játszottunk. Nagyon kemény csatát vívtunk velük, de végül nyertünk. A játékunk nem volt szép, de nyertünk. Büszke vagyok a srácokra, mert tartották magukat a taktikához és csak a végső célra koncentráltak, ami a győzelem volt.ration_media_HFL_white_transp