Veretlenül a nyolc közé

Az U18-as fiú kosárlabda-válogatott nagy küzdelemben, egyetlen ponttal legyőzte a bolgárokat a Szkopjéban zajló B divíziós Európa-bajnokságon, azzal veretlenül nyerte meg az A csoportot, és bejutott a nyolc közé.

Lakner Gábor Bulgária ellen az utolsó csoportmérkőzését játszotta a magyar válogatott a Szkopjéban zajló U18-as fiú B divíziós kosárlabda Európa-bajnokságon. Az A jelű hatos eredményei úgy alakultak, hogy győzelem, de még hárompontos vereség esetén is a magyar csapat zár az élen, a négypontos vereség második helyet ér, ötpontos vagy annál nagyobb zakó esetén pedig valószínűleg elúszik a nyolc közé jutás.

A találkozót megelőzően rossz hír érkezett Farkas Dávid technikai vezetőtől. Lewis Chester térdsérülést szenvedett az Írország elleni mérkőzésen, amely annyira komolynak bizonyult, hogy az irányítónak véget is ért a kontinensviadal. Tizenegy bevethető játékosa maradt tehát Ferenczi Tamás szövetségi edzőnek.

A mérkőzés végig kiegyenlített csatát hozott, négy-öt pontnál jobban egyik csapat sem tudott ellépni. Végig váltott vezetéssel haladtak, az első félidő végén a mieink vezettek három ponttal.

U18 fiú bolgár

Ötből öt a mérleg, jöhet a negyeddöntő  •  Fotó: Farkas Dávid

A tízperces szünet félórásra nyúlt, mivel bemelegítés közben leszakadt az egyik háló, és a szervezőknek sokáig megoldhatatlan feladatot jelentett a kicserélése. De azok után, hogy egy nappal korábban sem az ír, sem a magyar himnuszt nem sikerült elsőre eltalálniuk, már kevés dolgon lepődünk meg.

A közjáték után ugyanúgy folytatódott a mérkőzés, ahogy abbamaradt, váltott vezetést követően 54-54-es döntetlenről vágtak az együttesek az utolsó tíz percnek.

A negyed elején öt ponttal megléptünk (60-55), de a bolgárok ismét fordítottak, és 1 perc 42 másodperccel a vége előtt is még ők vezettek (66-68). Ekkor Németh Ákos bevágott egy triplát (69-68), de fél perccel a vége előtt a higgadtan büntetőző Kocev ismét visszavette a vezetést (69-70). Tíz másodperccel később Kucsora Csaba állhatott a büntetővonalra, és ő sem hibázott (71-70). A bolgárok hiába támadtak az újabb fordításért, Durázi Krisztofer labdát szerzett, azzal eldőlt a mérkőzés.

A magyar csapat a sérült Lewis Chesterért is küzdve, kiélezett végjátékban nyert 71-70-re, azzal veretlenül végzet az A csoport élén. Válogatottunk bejutott a nyolc közé, a negyeddöntőben pénteken 14.15 órakor Belgium következik.

U18-AS FIÚ B DIVÍZIÓS EURÓPA-BAJNOKSÁG, SZKOPJE (MACEDÓNIA)