Verrasztó Dávid ezüstérmes 400 vegyesen!

Verrasztó Dávid remek hajrát produkálva ezüstérmet szerzett 400 vegyesben a kazanyi vizes vébén. Az első helyet a japán Daiya Sato szerezte meg, a dobogó harmadik fokára pedig az amerikai Chase Kalisz állhat fel. A szám 26 éves Európa-bajnok magyar versenyzője egyéni csúccsal, 4 perc 9,9  másodperces eredménnyel ért célba.

Verrasztó DávidFotó: MTI

A délelőtti előfutamokban a magyarok közül elsőként Verrasztó Dávid ugrott a medencébe, a szám Európa-bajnoki címvédője egyéni csúcsát 71 századra megközelítve 4 perc 11,99 másodperces teljesítménnyel futamában és összesítésben is a második lett. A délutáni döntőben a rajtot nem kapta el a legjobban, az első 100 méter után a hatodikként fordult. Pillangóban és mellúszásban felzárkózott az élmezőnyre és 50 méterrel a vége előtt már a második helyen találta magát. Lendülete szerencsére kitartott a végsőkig, de sajnos ez most kevés volt ahhoz, hogy befogja a vezető Daiya Satot.

“Nagyon örülök, soha nem úsztam még ilyen jól, szóval ez a legjobb, ami ma velem történhetett. Nem gondoltam volna, hogy Sato ennyit fog úszni, de szerintem nyolc emberből nyolc nem gondolta. Mellesleg ő a világbajoki címvédő 25-ösbe és 50-es medencében is, úgy hogy ez egy nem meglepő eredmény. Jól érzem magam és jól sikerült a versenyem. Új a környezetem, egész évben jól úsztam.”

Végeredmény:

1, Daiya Sato                                                   4 perc 8,50 másodperc

2, Verrasztó Dávid                                 4 perc 9,90 másodperc

3, Chase Kalisz                                                4 perc 10,05 másodperc