Vesztes búcsú

Az U16-os leányválogatott a 12. helyen zárta az Udinében zajló A divíziós kosárlabda Európa-bajnokságot, miután az utolsó fellépésén hétpontos vereséget szenvedett az oroszoktól. A lényeg azonban a bennmaradás, melyet pénteken harcolt ki az együttes.

Lakner Gábor Az U16-os leányválogatott utolsó fellépésén már csak az volt a kérdés, hogy a 11. vagy a 12. helyen zárja az Udinében zajló A divíziós kosárlabda Európa-bajnokságot. A helyosztón – akárcsak tavaly, a hetedik helyért megrendezett mérkőzésen – az orosz válogatott volt az ellenfél.

A magyar csapat jól kezdte a mérkőzést, és gyorsan ellépett ellenfelétől (10-2). Az oroszok időkérése után hosszú kosárcsend következett, amelyet az ellenfél tört meg, és a negyed végére felzárkózott (12-8).

U16-os leányválogatott Udine

A csapat bennmaradt, így elérte a célját  •  Forrás: FIBA

A második szakaszt is a mieink kezdték jobban, és már kilenc ponttal is vezettek (23-14). Az oroszok azonban 11-0-s rohammal válaszoltak, és átvették a vezetést (23-25). Kovács Kitti dudaszós kosarával végül döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok.

Térfélcsere után felváltva potyogtak a kosarak, majd az oroszok léptek el öt ponttal (31-36). Onnan még sikerült egyenlíteni (37-37), a negyed vége azonban megint nem a magyaroké volt (37-42).

Az utolsóban villámgyorsan tizenkét pontra hízott a különbség (37-49), ekkor Angyal Barbara vette hátára a csapatot: egymás után szerzett kilenc pontot. A végjátékra két pontra csökkent a különbség (54-56), de ahogy az összes negyed hajrája, ez is az oroszoké lett.

A magyar válogatott 63-56-ra kapott ki utolsó mérkőzésén, így a 12. helyen zárta a tornát. A legfontosabb azonban a bennmaradás volt, melyet sikerült még pénteken kivívni, a csapat így elérte a célját.

U16-OS LEÁNY A DIVÍZIÓS EURÓPA-BAJNOKSÁG, UDINE (OLASZORSZÁG)