Vidiverő Vasas-ifjak

Az előző fordulóhoz képest nőtt a fiatal játékosok száma, az általuk játszott perceké viszont csökkent a labdarúgó NB I-ben. Gólt ezúttal egyikük sem szerzett, de két új arcot is köszönthettünk az új bajnokságban. A legtöbb, szám szerint négy, 1996. január 1. után született játékos a remeklő Vasasban lépett pályára.

Majer Dániel Július végére harmadik fordulójához érkezett az élvonalbeli bajnokság, a 21 év alatti labdarúgók száma pedig 15 és 18 között ingadozik. A négy „renitens”, azaz a Ferencváros, Videoton, Debrecen, Mezőkövesd kvartett továbbra sem alkalmazott fiatalt, a többi csapatban az eddig bevált ifjoncok játszottak.

Rácz (balról a második 16-os mezben) ezúttal is odatette magát Forrás: mork.rangado.hu

Rácz (balról a második 16-os mezben) ezúttal is odatette magát  •  Forrás: mork.rangado.hu

A Haladás–Honvéd mérkőzésen mindkét oldalon két, 1996. január 1. után született labdarúgó szerepelt a kezdőben. Szombathelyi és kispesti oldalon egyaránt a folytonosságnak szavaztak bizalmat az edzők, Polgár Kristóf, Rácz Barnabás, Gazdag Dániel és Koszta Márk egytől-egyik idei harmadik NB I-es találkozójára készült, ráadásul mindannyian az eddigi összes percet a pályán töltötték.

Rácz Barnabás, az eddigi egyetlen „fiatal gól” szerzője a 9. percben hasonló helyről végzett el szabadrúgást, mint ahonnan Debrecen elleni gólját szerezte, ezúttal viszont fejet talált a beadása, ahelyett, hogy pattanás után a kapuba hullott volna. Bosszúságára Gaál kapu mellé bólintott.

A játékrész végén Koszta lőtt Király portája mellé a túloldalon: a 25 méteres próbálkozásában erő ugyan volt, a célzással viszont akadt gond. A 73. percben kevésen múlt Rácz idei második gólja, szögletet követően visszafejelt labdát vett le mellel a tizenegyes pont közelében, majd a kapu fölé lőtt. Egy perccel később aztán egy pillanatig már azt hihettük, Rácz végre betalált, Halmosi középre vágott labdáját kotorta majdnem a kapuba, a kispesti Hajdu azonban megelőzte – és öngólt szerzett.

A Honvéd két perccel a szombathelyi vezető találat után egyenlített. Kontratámadás végén Koszta ismerte fel jól a helyzetet a tizenhatoson belül, legurította Baráthnak, aki a védő segítségével a kapuba lőtt. Mindkét oldalon benne volt tehát fiatal a gólban.

A ráadásban még Rácz tálalt remek labdát Kovács Lóránt elé, aki kihagyta a kihagyhatatlant, így maradt az 1-1-es döntetlen.

Kecskés Ákos (lila-fehérben) a védelem stabil oszlopa volt Forrás: upestfc.hu

Kecskés Ákos (lila-fehérben) a védelem stabil oszlopa volt  •  Forrás: upestfc.hu

Az Újpest–Paks találkozón is hemzsegtek a fiatalok, lila-fehér oldalon az alapembernek számító Kecskés Ákos ismét 90 percet játszott, akárcsak Lenzsér Bence a Paksban. Kecskést és az egész védelmet dicséri, hogy az Újpest kapott gól nélkül hozta le a mérkőzést. Csertői Aurél a 65. percben pályára küldte a tavaly a Honvédban kétszer csereként már játszó, szemtelenül fiatal (18 éves) Jelena Richárdot, aki ezen a mérkőzésen debütált új csapatában. Nebojsa Vignyevics sem szeretett volna lemaradni, ő az idei első NB I-es találkozóját játszó Tóth Patrikot cserélte be 10 perccel később. Pályára lépett még a 85. percben újpesti oldalon az első két fordulóban 180 percet játszó Pávkovics Bence is. Az Újpest az első két játéknap kettőjéhez képest ezúttal csak egy fiatalt szerepeltetett végig, mérkőzést azonban így is 1-0-ra nyerte.

A Ferencváros–Diósgyőr összecsapás, noha a forduló legjobb meccse volt (6-2), Nemes Milán személyében csak egy fiatal futballistát vonultatott fel. Ő is a Diósgyőrben játszott, nem volt tehát valami sok sikerélménye, Horváth Ferenc azonban – akárcsak az előző körben – végig pályán tartotta.

Szivacski Donát (szürkében) is kellett a Videoton legyőzéséhez Forrás: vasasfc.hu

Szivacski Donát (szürkében) is kellett a Videoton legyőzéséhez  •  Forrás: vasasfc.hu

A felcsúti Pancho Arénában a Videoton fogadta a szárnyaló Vasast. Az angyalföldieknél már eddig sem számított meglepetésnek Szivacski Donát és Vida Máté játéka, mindketten végigjátszották a találkozót. Visszatért viszont a mezőny legfiatalabbja, Kleisz Márk, aki az első forduló négy perce után ezúttal több mint tízet kapott Oenning mestertől. A hajrára beállt a szintén még csak 18 éves, élete harmadik NB I-es találkozóján játszó Murka Benedek is. A fiatalos Vasas remekül helytállt, zsinórban harmadik győzelmét aratta, 9 pontjával a Ferencváros mögött második a tabellán, az angyalföldiek emberemlékezet óta nem kezdték ilyen jól a szezont.

A forduló utolsó, fiatalokat felvonultató mérkőzése az MTK–Mezőkövesd-találkozó volt. Hazai oldalon Vogyicska Bálint, az őt 58. percben váltó Szatmári István, és az elsőtől az utolsó percig pályán levő Korozmán Kevin kapott lehetőséget. A mezőkövesdi győzelemmel záruló meccsen meglehetősen alárendelt szerepet játszott a budapesti alakulat, az egyetlen, fiatalt érintő helyzet a 35. percben alakult ki, Korozmán azonban kiszorított helyzetből a kifutó Tuivel kapusba lőtt.

A Debrecen–Gyirmót találkozón nem szerepelt fiatal játékos.

HÉTRŐL HÉTRE
1. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos összesen 1119 percet játszott.
2. FORDULÓ. 8 csapatban 15 játékos összesen 1170 percet játszott.
3. FORDULÓ. 7 csapatban 17 játékos 1045 percet játszott.
♦♦♦
U20-AS GÓLLÖVŐLISTA
Rácz Barnabás (Haladás) 1 gól
♦♦♦
A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK
1. Kecskés Ákos (Újpest) 270 perc, , 2. Gazdag Dániel (Honvéd) 270 perc, 3. Polgár Kristóf (Haladás) 270 perc, 4. Nemes Milán (Diósgyőr) 270 perc, 5. Szivacski Donát (Vasas) 270 perc, 6. Vida Máté (Vasas) 270 perc, 7. Lenzsér Bence (Paks) 270 perc, 8. Koszta Márk (Honvéd) 264 perc, 9. Korozmán Kevin (MTK) 250 perc, 10. Pávkovics Bence (Újpest) 185 perc 11. Szatmári István (MTK) 172 perc, 12. Sallói Dániel (Gyirmót) 90 perc, 13. Rácz Barnabás (Haladás) 178 perc, 14. Szegi Vince (Gyirmót) 71 perc, 15. Ternován Patrik (Diósgyőr) 45 perc, 16. Vogyicska Bálint (MTK) 84 perc, 17. Jelena Richárd (Paks) 25 perc, 18. Katona Máté (MTK) 20 perc, 19. Tóth Patrik (Újpest) 15 perc, 20. Takács Roland (MTK) 12 perc, 21. Jancsó András (Haladás) 11 perc,  22. Kleisz Márk (Vasas) 11 perc, 23. Kovács Dániel (Honvéd) 6 perc, 24. Murka Benedek (Vasas) 3 perc