Világliga: Debrecenben varázsolt válogatottunk Hollandia ellen

Nem jelentett gondot a hollandok legyőzése a világligában.

Szolnok, 2017. január 6. Märcz Tamás, a férfi vízilabda-válogatott új szövetségi kapitánya beszél játékosaihoz a csapat edzésén a szolnoki Vízilabda Arénában 2017. január 6-án. MTI Fotó: Bugány János

(MTI Fotó: Bugány János)

A Világliga 5. fordulójában a hollanadokat fogadta az eddig 100%-os magyar válogatott.

Erdélyi kezdte meg a gólgyártást, az első negyed elején egy büntetőt értékesített, 1-0. A nyolc perc derekán Zalánki emlekedett ki a vízből, egy szabaddobást vágott be balkezesünk, 2-0. A második nyolc percben is tartottuk a feszes védekezésünket, és nem sikerült a hollandoknak gól szerezniük, elől pedig kettőt is rámoltunk, Mezei majd Bátori jóvoltából, 4-0.

A fordulás után kiszakadt a gólzsák, hiszen az újonc Sedlmayer majd Vadovics is az első találatát jegyezte. A negyedik nyolc percet 9-0-val kezdhettük, így az volt a kérdés, vajon szereznek-e a hollandok gólt. Nos, Lindhout egy fórt rögtön kihasznált a záróetap elején. Ezután négy góllal is válaszolt a magyar válogatott. Zalánki, Bedő, Erdélyi és Bátori is betalált, így 13-1-re győzött a csapat.

Világliga selejtező: (Debrecen)

Magyarország – Hollandia 13-1 (2-0, 2-0, 5-0, 4-1)
Magyarország: Nagy V. – Manhercz K. 1, Zalánki 2, Sedlmayer 1, Jansik Sz., Erdélyi 3, Bedő 1. Csere: Török, Mezei 1, Vadovics 2, Bátori 2, Kovács Gergő, Vogel S. (kapus). Szövetségi kapitány: Märcz Tamás

Hollandia: Wagenaar – van den Burg, Lindhout 1, Gottemaker, Muller, Koopman, Lucas. Csere: Nispeling, Gbadamassi, Reuten, van Ijperen, Veenhius, de Koff (kapus). Szövetségi kapitány: Robin van Galen

Märcz Tamás, az M4 Sport-nak.: Fájni nem fájt, hogy ennyivel nyertünk. Nincs ekkora különbség a két csapat között. Kicsit fáradtak voltak a hollandok, ezt is mondta az edzőjük, nem tudtak felpörögni. A mi játékosaink ezzel szemben, egyre jobb formába kerülnek, ahogy megy előre a klubszezon. Jól játszottunk, a játékosok megoldották a feladataikat. Többnyire működött a zóna, távol tudtuk tartani a centereket, nem tudtak beállni, maximum csak a végén. Az emberelőnyös játékunkkal is többé-kevésbé elégedett vagyok, bár még sokat kell gyakorolnunk.”

A csoport állása: 1. Magyarország 9 pont, 2. Spanyolország 6 pont, 3. Hollandia 0 pont