Világliga: Japán legyőzésével ötödik helyen végzett válogatottunk!

Gólzáporos meccsel búcsúztunk Belgrádtól.

Az utolsó napon Japán volt férfi válogatottunk ellenfele.

Nos, Német révén vezettünk, majd Koppu és Joshida révén már Japánnál volt az előny. A hajrában 3-3 után érkezett Erdélyi, 4-3. A második nyolc percben 5-4 után Bátori majd Nagy góljával már 7-4 volt az eredmény. A háromgólos fórt tartottuk a nagyszünetig, amikor is 8-5 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után 9-5-re is mentünk, az utolsó negyed előtt azonban 10-7-tel mehettünk pihenni. A záróakkordban egyre csak növeltük a különbséget, egészen 15-10-ig, mikor a japánok még hármat bepakoltak, így végül 15-13-re nyertünk.

A magyar válogatott a győzelmével az ötödik helyen fejezte be a belgrádi világliga szuperdöntőt.