Világliga: Keserédes győzelem Görögország ellen

magyarcsapat trieszt

Három góllal legyőzte a Benedek-csapat a vb bronzmérmes görögöket a világliga selejtező zárófordulójában, de mégsem lehet az öröm felhőtlen, hiszen lemaradtunk a Szuperdöntőről.

Utazunk vagy nem a Szuperdöntőre? – ez volt a kérdés a mérkőzés előtt, ahol néggyel kellett volna nyerni a görögök ellen.

A mérkőzés elején Nagy és Flegkasz is bemutatott egy-egy védést, majd rendre a görögök szereztek vezetést. Vlahopulosz kettőt is szórt a negyedben, de Funtulisz és Pontikeasz is megvillant. Nálunk Varga Dénes és Zalánki volt eredményes, így 4-2 volt oda. A második negyed hajrájára utólértük a görögöket, Vámos bombájával 5-5 volt az állás. Ekkor még Vlahopulosz bevágott egy görög fórt, de Vámos majd Hárai pazar csavarjára nem volt válasz, így 7-6-ra vezettünk a nagyszünetben.

A fordulás után Hosnyánszky parádézott, kétszer is eredményes tudott lenni és Nagy Viktor is bravúrvédéseket mutatott be, így már három góllal vezettünk, 9-6-ra. Ezek után a görögök percei következtek, a hellének gólfelelősei, Funtulisz majd Vlahopulosz is ragasztott egyet-egyet, 9-8. A záróakkordban Funtulisz egalizált, de jöttek rá a válaszok. Varga Dénes bombáival majd Varga Dani találatával, 12-9 volt az eredmény. A hajrában ötödször volt eredményes Funtulisz, de Vámos erre reagált, így 13-10 volt az állás. A hátralévő egy percben egy időkérést követően volt még lehetőség a plusz négyhez, ami a szuperdöntőt eredményezte volna, de maradt a közte három. Ez azt is jelent, hogy a Benedek-csapat lemarad az idei világliga Szuperdöntőjéről.