Világliga: Kis híján elkapta Szerbiát a spanyol válogatott

szerb-spanyol2015

Egy kiélezett meccsen Újvidéken majdnem meglepetést okozott Spanyolország a szerbek ellen. Szirányiék csak egy góllal kapta ki a délszláv alakulattól. Eredmények a vl-második játéknapjáról…

Már a második fordulót rendezték meg a világliga selejtezőjében. A magyar válogatott nyolc góllal győzött a román csapat ellen Kecskeméten. a csoportunkban a görögök szintén ennyivel simázták le a grúzokat, így mindkét együttes 100%-osan várja a december 1-jén sorra kerülő meccset. Az olaszok és a horvátok is könnyedén vették az akadályokat. A tajánok a törököket, még a plávik az oroszokat győzték le hazai pályán.

A B-csoportban rendezték a forduló slágermérkőzését, hiszen a szerb válogatott a spanyolokkal csapott össze. Dejan Szavics fiatalított csapatán, és behívta a Rasovics testvéreket is. Az ibériai csapatban pedig helyet kapott Szirányi és Molina személyében egy igazi gólvágó tért vissza. Nos, szorosan alakult a találkozó, bár a nagyszünetben 7-4 állt az eredményjelzőn a harmadik nyolc percben visszaküzdötte magát a spanyol csapat. Molina a mérkőzésen ötöt is vágott. A túloldalon Strahinja Rasovics pedig három találatot szerzett. Az utolsó negyedben gólzáport láthatott a közönség, nyolc gól is született, de végül 13-12-re nyertek a hazaiak, így a szerbek őrzik hibátlan mérlegüket.

A következő kört december 1-jén rendezik, ahol a magyar válogatott Görögországba utazik.

A Világliga második selejtezőfordulójának eredményei:

Görögország-Grúzia 18-10 (7-2, 5-3, 3-3, 3-2)
görög gólszerzők:: Ioannis Fountoulis 4, Angelos Vlachopoulos 3, Konstantinos Genidounias 3, Christodoulos Kolomvos 3, Konstantinos Mourikis 3, Dimitris Tigkas, Emmanouil Mylonakis.

Szerbia-Spanyolország 13-12 (3-1, 4-3, 2-4, 4-4)
Gólszerzők:: Strahinja Rasovic 3, Andrija Prlainovic 3, Dusan Mandic 2, Dusko Pijetlovic 2, Nikola Jaksic, Filip Filipovic, Viktor Rasovic ill. Guillermo Molina 5, Albert Español 2, Blai Mallarach 2, Balazs Sziranyi, Victor Gutierrez, Gonzalo Echenique.

Magyarország-Románia  16-8 (6-2, 2-3, 4-2, 4-1)
Gólszerzők: Salamon 4, Vámos 4, Decker 2, Bátori, Kovács, Tóth, Manhercz, Mezei, Erdélyi ill. Negrean 4, Popoviciu 2, Chioveanu, Gheorghe.

Olaszország-Törökország 14-4 (2-0, 5-0, 4-2, 3-2)
Gólszerzők: Andrea Fondelli 3, Michaël Bodegas 3, Francesco di Fulvio 2, Christian Presciutti 2, Matteo Aicardi 2, Jacopo Alesiani, Valentino Gallo ill. Srdjan Aksentijevic 2, Berk Biyik, Halil Beskardesler.

Horvátország-Oroszország 17-9 (3-2, 5-2, 3-1, 6-4)
Gólszerzők: Petar Muslim 3, Andro Buslje 3, Andjelo Setka 3, Luka Loncar 2, Sandro Sukno 2, Damir Buric, Antonio Petkovic, Maro Jokovic, Paulo Obradovic ill. Nikolay Lazarev 2, Igor Bychkov 2, Alexey Bugaychuk 2, Adel Latypov 2, Ivan Nagaev.