Világliga: Megszórtuk Grúziát!

2016gruzia-magyarorszag02

A Benedek-csapat hozta a kötelezőt. Tbilisziben tíz góllal győzött Grúzia ellen, így megszerezve harmadik győzelmét világliga csoportjában. 2016gruzia-magyarorszag02

Kötelező győzelem előtt volt a Benedek-csapat a világligában, hiszen Grúziával mérkőzött meg. Ellenfelünk nem jutott ki az olimpiai kvalifikációs tornára sem, de azért tud kellemetlenségek okozni. Egyetlen nehézség zavarhatta volna meg a csapatot, méghozzá a korai kezdés. Magyar idő szerint 15.30-kor játszották az összecsapást és a válogatott éjfélkor érkezett meg Tbiliszibe.

Ennek ellenére nem mondhatni, hogy nehezen rázódtunk volna bele a mérkőzésbe. Bár Salamon góljára még jött egy grúz válasz, de aztán zsinórban hat magyar találalat esett. Ezek között voltak egészen nagy és parádés megoldások is. Elég csak Manhercz nyolc méteres lövésére vagy Zalánki ejtésére gondolni. A grúzoknak a második negyedben is csak egy gólra futotta, így már hétgólosra hízott az előnyünk a nagyszünetben, 9-2-re vezettünk.

A harmadik negyedben Nagy Viktort váltotta Bisztritsányi Dávid a kapuban. Az etapban kilenc gól is született, de ebből is a magyar válogatott jött ki jobban, hiszen Bátori vezérletével 14-6-ra vezettünk az utolsó negyed előtt. A zárófelvonás közepén már tíz gól volt közte, 17-7. A végén még hat gól esett, így 20-10-re győzött a válogatott.

Világliga mérkőzés, 4. forduló:

Grúzia-Magyarország 10-20 (1-2, 1-7, 4-5, 4-6)
Gólszerzők: Zalánki 7, Salamon 3, Manhercz K. 3, Bátori 3, , Bedő 1, Jansik D. 1, Tóth M. 1, Vámos 1,