Világliga: Sima győzelem Románia ellen

magyar-roman2014

Magabiztosan vette a Benedek-csapat a románok elleni akadályt a világliga második fordulójában. A mérkőzésen az elejétől kezdve erőt demonstrált a magyar válogatott, így könnyedén húzta be a találkozótmagyar-roman2014

Megfiatalított kerettel vágott neki Benedek Tibor a románok elleni mérkőzésnek. Nagy Viktor volt a csapat kapitánya, hiszen Gór-Nagy Miklóst sem volt az együttes tagja.

Az első negyedben gólparádét láthatott a közönség. Rögtön az első támadásból Salamon szerzett vezetést, majd jött Decker és Vámos. A románok is bepofoztak gyors két találatot. Ezek után ismét egy 3-0-ás etapot produkáltunk, így 6-2 volt az állás. A második nyolc percben minden a terv szerint ment 8-3-ig, majd a hajrában előbb Gheorghe majd az nagyszünet előtt Chioveanu talát be, így 8-5-re faragott a hátrányból a román válogatott.

A fordulás után Vámos és Manhercz révén már 10-5 volt az állás, ezt az előnyt megtartottuk a végig, hiszen Negrean elkapta a fonalat, de Mezei szép centergóljának illetve Salamon találatának köszönhetően 12-7 volt ide a záróakkord előtt. Az utolsó negyedben csak egy gól engedélyeztünk a román csapatnak. A végén még rátettünk egy lapáttal és így 16-8-as siker aratott a Benedek-csapat.

Férfi világliga mérkőzés: (második forduló, Kecskemét)

Kecskemét, 1000 néző, vezette:
Colominas (spanyol), Ivanovski (montenegrói)

Magyarország: Nagy V. – Decker Á. 2, Bátori 1, Erdélyi, Salamon 4 (1), Vámos 3 (1), Mezei 1, Csere: Bisztritsányi (kapus), Bedő, Jansik D., Kovács G. 1, Tóth M. 1, Manhercz K. 1 (1). Szövetségi kapitány: Benedek Tibor

Románia: Stonescu – Gheoremie 1, Chivoveanu 1 (1), Popoviciu 2, Negrean 3 (1), Ghiban. Csere: Georgescu, Goamta, Popescu, Damie, Cretu, Szabó. Szövetségi kapitány: Dejan Stanojevic

Gól/emberelőny: 5/9, illetve 1/10
Ötméteresek: 3/3, illetve 2/2
Kipontozódott: Decker (30.), Jansik D. (32.), illetve Szabó R. (29.)

Benedek Tibor, a mérkőzés után az M4 Sportnak: A védekezés szoros emberfogásos részével nagyon elégedett vagyok. Nagyon harciasak voltunk. Mivel, hogy a két bekkünk nagyon hamar megkapta a két-két kiállítását, ezért folyamatosan játsszanunk kellett azzal, hogy Erdélyi Balázs és Kovács Gábor bekkeljen, akiknek nem ez a fő posztjuk, de nagyon jól megoldották, mindketten, úgyhogy át tudtuk vészelni  a harmadik negyedet fix bekk nélkül. Támadásban ötletdúsak voltunk előnyből 14-ből kilenc gólt lőttünk, amivel nem lehet mérkőzést veszíteni.