Visszavágott a Vasas

A Vasas Akadémia elvette a Csata DSE veretlenségét a kiemelt leány juniorbajnokságban. A piros-kékek az első negyedórában nagyszerű védekezéssel alapozták meg a sikert.

Lakner Gábor A Pasaréti úton maradt a Csata DSE veretlensége a kiemelt leány junior kosárlabda-bajnokságban. A Vasas Akadémia magabiztos győzelmet aratott, visszavágott az idegenben elszenvedett vereségért.

A forduló előtt még hibátlan vendégek rendkívül álmosan kezdték a mérkőzést, kívülről úgy tűnt, fejben egyáltalán nem tudtak ráhangolódni a mérkőzésre. A Vasas az első negyedórában a védekezés magasiskoláját mutatta be, ráadásul rendre leindította a Csatát, amiből könnyű kosarak születtek. Tizenöt perc játék után huszonöt ponttal vezettek a hazaiak (36-11), akiknek a kispadon szurkolt sérült társuk, Aho Nina is. A térdműtét után lábadozó irányító megígérte a csapattagoknak, hogy amint járni tud, ott lesz a mérkőzéseken. Mint láttuk, tartotta a szavát. A félidő végére kicsit alábbhagyott a koncentráció, de így húszpontos volt a különbség a felek között.

Vasas-CsataA Vasas mestere, Krivacsevics Dragoljub mindenkit óva intett a szünetben attól, hogy lezártnak tekintse a mérkőzést, a játékosai mégis belealudtak a harmadik negyedbe. Várható volt, hogy a gyenge napot kifogó Csata előbb-utóbb azért többet mutat meg a valós tudásából, mint az első két szakaszban, így fokozatosan olvadt a hazai előny. A 28. percben hét pontra felzárkóztak a vendégek (57-50), de azzal el is lőtték puskaporukat, a hazaiak pedig ha védekezésüket nem is, de a támadójátékukat újra összerakták. A vendégek kulcsjátékosai szinte kivétel nélkül betliztek, és azt nem bírta el a csapat.

A végére nem is maradtak izgalmak, a Vasas huszonegy ponttal, 88-67-re győzött, és azzal végett vetett a Csata nyolc mérkőzésen át tartó győzelmi szériájának.

„Fájdalmas volt kívülről nézni a mérkőzést, szívesen lettem volna a pályán – mondta honlapunknak Aho Nina. – Voltak olyan periódusok, amelyeket nagy élvezettel néztem, és büszke voltam a lányokra. Mi tagadás, voltak kevésbé jobb szakaszok is, akkor az edzővel együtt igyekeztem biztatni a többieket.”

Krivacsevics Dragoljub gratulált a fölényes győzelemhez csapatának, de hozzátette, a mutatott játéknál is sokkal többre képesek.

„Az eredménnyel elégedett vagyok, a játékkal kevésbé. Több van ennél a csapatban, dolgozunk azon, hogy ki is hozzuk belőle. Az első negyedórában a védekezés példaértékű volt, utána azonban hullámzott a teljesítményünk. Szeretném, ha minél hosszabb periódusra ki tudnánk tolni a koncentrált védőmunkát.”

A vendégek kispadján ezúttal Tursicsné Iván Kriszta ült, aki a találkozó után hosszú beszédet tartott játékosainak.

„Fejben egyáltalán nem voltunk jelen a mérkőzésen, nem véletlenül nem szeretek hétfő délután, iskola után játszani. Legközelebb megkíséreljük a normális kosárlabdát, mert ez ma nem az volt.”