Visszavágtak a szerbek

Ötvenszázalékos mérleggel a negyedik helyen végzett az U19-es vízilabda-válogatott a Belgrádban megrendezett felkészülési tornán, amelynek bronzmérkőzésén a házigazda szerbek visszavágtak a nyitónapi vereségért.

L. G. A Belgrádban rendezett rangos felkészülési torna utolsó napján a harmadik helyért megrendezett mérkőzésen szállt medencébe a magyar U19-es vízilabda-válogatott. Az ellenfél a házigazda Szerbia volt, melyet a nyitónapon nem mindennapi körülmények között győzött le Horkai György csapata.

juniorválogatott Belgrád

A negyedik helyezett csapat  •  Fotó: Dobos Sándor/waterpolo.hu

Csütörtökön ötgólos hátrányból állt fel és fordított válogatottunk, és ahogy telt az idő, egyre inkább úgy tűnt, hogy hasonlóan mesés feltámadás kell az újabb győzelemhez. A szerbek magukhoz ragadták a kezdeményezést, és már az első negyedben háromgólos előnyre tettek szert.

A második és a harmadik szakaszban is hozzátettek egyet-egyet, így az utolsó negyed előtt 10-5-re vezettek. A várt fordulat elmaradt, a szerbek 4-2-re behúzták az utolsó nyolc percet is, és a 14-7-es győzelemmel megszerezték a bronzérmet.

A magyar csapat ötvenszázalékos mérleggel a negyedik helyen zárt. A mieink legyőzték Németországot, Montenegrót és Szerbiát, Horvátországtól, Görögországtól és másodszor Szerbiától ugyanakkor kikaptak. A rendkívül erős, éppen ezért nagyon fárasztó torna így hasznos tapasztalatokkal szolgált a közelgő hollandiai Európa-bajnokság előtt.

Az ötödik helyért rendezett mérkőzésen Montenegró 16-12-re legyőzte Németországot, míg a fináléban Horvátország 11-9-re múlta felül Görögországot.

FIÚ U19-ES FELKÉSZÜLÉSI TORNA, BELGRÁD
Csütörtöki eredmény: Magyarország–Szerbia 13-12
Pénteki eredmények:  Horvátország– Magyarország 11-9, Magyarország–Németország 17-9
Szombati eredmények: Magyarország–Montenegró 11-10, Görögország–Magyarország 14-8
Vasárnapi eredmény: Szerbia–Magyarország 14-7
Végeredmény: 1. Horvátország, 2. Görögország, 3. Szerbia, 4. Magyarország, 5. Montenegró, 6. Németország