Vizes Eb – Negyedik helyével Szilágyi Liliána volt a legjobb magyar pénteken

szilagyililanalondon01

Szilágyi Liliána negyedik lett a 100 méter pillangó döntőjében a Londonban zajló vizes Európa-bajnokság úszóversenyeinek ötödik napján, ezzel ő bizonyult a legjobb magyarnak pénteken.

Szilágyi Liliána negyedik (Fotó: MTI/Kovács Anikó)

Az ifjúsági olimpiai bajnok, junior világbajnok végig nagyszerű iramot ment, s bronzérmesnek tűnt, az utolsó pillanatban azonban olasz riválisa megelőzte. Szilágyinak mindössze két századmásodperc hiányzott a dobogóhoz, így viszont be kellett érnie a negyedik hellyel, továbbá azzal, hogy a nancsingi ifjúsági olimpián, 2014. augusztus 22-én úszott 57.67 másodperces országos csúcsát Londonban 57.54-re javította.

Ami a további magyar vonatkozású döntőket illeti, a 4×100 méteres vegyes gyorsváltók finélájában ötödikként végzett a Bohus Richárd, Kozma Dominik, Sebestyén Dalma, Késely Ajna alkotta négyes, amely a selejtezőben úszotthoz képest két másodperccel jobb idővel ért célba.

Gyurta Gergely a hetedik helyen végzett a 800 méter gyors döntőjében. A 24 éves magyar úszó, aki 1500 méteren negyedik volt szerdán, a pénteki program első fináléjában 7:54.32 perc alatt ért célba, mintegy három másodperccel elmaradva egyéni legjobbjától.

Az elődöntős magyarok közül Cseh László a legjobb időt elérve jutott be a szombati döntőbe 100 méter pillangón. A magyar klasszis 51.64 másodperc alatt tudta le a távot, s ezzel nemcsak előfutamában nyert, hanem a teljes mezőnyt tekintve is a leggyorsabbnak bizonyult. Így tovább gyarapíthatja londoni éremgyűjteményét, amelybe eddig az 50 méter pillangó ezüstje és a 200-as szám aranya került be. A 100-as elődöntőben indult másik magyar, Pulai Bence (52.73 mp) a tizedik lett összesítésben, így kiszorult a fináléból.

A női 200 méter gyors elődöntőjéből viszont mindkét magyar továbbjutott: a szombati döntőben Verrasztó Evelyn az ötödik (1:58.66 p), a szeptemberben még csak 16 éves Késely Ajna pedig a hetedik időeredménnyel (1:58.69) biztosította helyét.

Balog Gábor a hetedik legjobb idővel (1:59.04 p) került be a férfi 200 méter hát döntőjébe, ugyanez nem sikerült Földházi Dávidnak, aki csak a tizedik lett (1:59.48).