Vizes vb: Győzelem Georgia ellen – csoportgyőztes és negyeddöntős férfi válogatottunk

Négy góllal legyőztünk Georgiát.

Fotó: MTI

Az első negyedben megleptek a georgiaiak, hiszen 1-3-ra vezettek is, innen kezdtük meg a felzárkózást. Manhercz duplájával 3-3 állt az eredményjelzőn. A második nyolc percben bemelegedtünk, hiszen egy 7-3-as etappal (Vámos, Angyal és Varga Dénes szimplájával, Zalánki és Mezei duplájával) már 10-6-ra mentünk a nagyszünetben.

A fordulás után is tartotta magát ellenfelünk, olyannyira, hogy nem sikerült jobban elhúznia a magyar csapatnak. Vapenszki lövése a 14-11-es eredményt jelentette. A záróakkordban rá tudtunk pakolni még egyet, így 18-14-re nyertünk.

A győzelem csoportgyőzelmet ért. Legközelebb pedig szerdán játszunk a negyeddöntőben az olasz-ausztrál meccs győztesével.

Június 25., szombat (férfiak):

A csoport (Margitsziget):

Magyarország – Georgia (Grúzia) 18-14 (3-3, 7-3, 4-5, 4-3)
Gólszerzők: Manhercz 4, Zalánki 4, Vámos, 3 Mezei, 2, Pohl 2, Angyal 1, Varga Dénes 1, Burián 1, Jansik Sz. 1 ill. Vapenski 3, Shushiashvili, 3, Jelaca 2, Bitadze 1, Imnaishvili 1, Baraldi 1, Saric 1, Dadvani 1, Vasic 1

A csoport másik mérkőzésén:
Montenegró-Brazília 20-5 (4-0, 6-2, 7-0, 3-3)
a csoport végeredménye: 1. Magyarország 6 pont, 2. Montenegró 4 pont, 3. Georgia 2 pont, 4. Brazília 0 pont

B csoport (Debrecen):
Görögország-Németország 16-8 (4-1, 5-1, 4-2, 3-4)
Horvátország-Japán 21-13 (4-3, 3-6, 7-2, 7-2)
A csoport végeredménye: 1. Görögország 5 pont (42-23), 2. Horvátország 5 (42-30), 3. Japán 2, 4. Németország 0