Vizes vb: könnyedén vette az első akadályt női válogatottunk

Sima sikert arattunk Kolumbia ellen a vb rajtján.

Fotó: MTI / archív

A mérkőzés előtt nem igazán lehetett tudni, mire számítsunk az első vb-jén debütáló kolumbiai válogatottól. Nos, a magyar válogatott bekezdett, 4-0 után, azonban érkezett az első gól is ellenfelünktől. A továbbiakban is jöttek a magyar gólok, így az első negyed után 8-2 állt az eredményjelzőn. A második nyolc percben Faragó Kamilla gólja már a 10-2-es eredményt jelentette. A negyed közepén Máté Zsuzsanna két egymásutáni góljának tapsolhatott a közönség. Ezek után is szépen estek a gólok, a félidőben így 20-2-re vezettünk.

A fordulás után is szépen estek a magyar gólok, ezt a nyolc percet 7-0-ra nyertük. A záróakkordban az eredmény számszerűsége volt a kérdés, végül 35-4-ra vertük Kolumbiát.

A következő ellenfülünk Olaszország lesz szerdán.

Vízilabda, női torna, 1. forduló:

A csoport (Margitsziget):
Magyarország-Kolumbia  35-4 (6-2, 12-0, 7-0, 8-2)

Magyarország: Magyari – Szilágyi 4, Vályi 1, Máté 3, Parkes 3, Keszthelyi-Nagy 4, Garda 2. Csere: Gurisatti 3, Mahieu 2, Leimeter 5, Rybanksa 6, Faragó 2, Gangl (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Kolumbia: Agudelo – Restrepo, Ortega 1, J. Atehortua, Marin 1, Vanegas 2, S. Atehortua. Csere: Rivera, Caicedo, Lastre, Serna, Correa, Chamorro (kapus). Szövetségi kapitány: Bladimir Lopez Molina