Vízilabda Eb – Meggyőzően rajtoltak a férfiak is

Kormány Sport

Magabiztos, 14 gólos sikerrel zárta első Európa-bajnoki mérkőzését a magyar férfi vízilabda-válogatott a hazai rendezésű kontinenstornán.

Märcz Tamás csapata is megkezdte a vízilabda Európa-bajnokságot, a magyar válogatott Törökországgal nézett farkasszemet – ez a párosítás minden emberi számítás szerint egyértelmű magyar győzelmet ígért.

Igen ám, de a mi fiaink álmoskásan, kissé talán megilletődve kezdték a találkozót, miközben a törökök – egyáltalán nem megszeppenve az esélyesebb ellenféltől – sorra használták ki a helyzeteiket. Olyannyira jól kezdtek, hogy 3–1-re is elhúztak, az első nyolc perc pedig 4–4-es döntetlennel zárult.

A második negyedtől kezdve azonban szépen kijött a különbség a két csapat között: a fáradó törökök egyre ritkábban értek fel a magyar kapu elé, vagy éppen onnan visszaúszva sajátjuk elé. Ennek tudatában igyekeztek inkább a védekezésben helytállni, és a lefordulásokat megakadályozni, de a 4–4-ből így is 8–4 lett a második szünetre. Támadásban egyre inkább belejöttek Varga Dénesék, hátul pedig az első negyed után jóval kevesebb dolga volt Nagy Viktornak és a védelemnek.

A második félidőben még szerzett egy gólt a török csapat, s habár olykor emberelőnybe is kerültek, a 19. perc után egyszer sem találtak be a becserélt Vogel Somának. Elöl a négygólos Manhercz Krisztián jeleskedett leginkább, ám a többiek is remekeltek, Hárai Balázson kívül minden mezőnyjátékos eredményes volt.

Végül 14 gólra hízott a különbség, a magyar fiúk a vártaknak megfelelően magabiztos sikerrel kezdtek. Jöhet a csütörtöki, Spanyolország elleni találkozó, amely rendkívül fontos lesz a további menetrend szempontjából.

Forrás, fotó: NSO, MTI/Dömötör Csaba