Vízilabda Eb: sima győzelem a törökök ellen

Biztos sikert aratott válogatottunk.

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A törökökkel legutóbb a 2016-os Eb-n találkoztunk, akkor 20-5-re vertük őket.

A mérkőzésen aztán rögtön az első támadásunkból kaptunk egy ötöst, amit Erdélyi belőtt, majd kicsit meglepő módon a törökök megfordították a mérkőzést, a negyed derekára mar 2-1-re mentek. Sőt, a hajrára Yuniguz révén 3-1-re. Innen jöttünk fel, zsinórban hármat – Manhercz duplázott – szórtunk. A negyed végére azonban 4-4 állt az eredményjelzőn. A második negyedben minden a helyére zökkent, a hajrá előtt már hárommal is vezettünk, és az Eb legidősebb tagja Atilla Sezer – 44 éves – sem tudott csapatán segíteni, például Vámos löketénél, ezzel már 8-4 volt ide. A fordulás után is rá tudtuk tenni egy lapáttal: Angyal, Erdélyi és Varga villant, így már 11-5-re vezettünk. A negyedik nyolc percben nagyon megszórtuk a törököket, 8-0-val 19-5-re győztünk.

Január 14. kedd:
férfiak, csoportkör, 1. forduló:

Törökország-Magyarország 5-19 (4-4, 0-4, 1-3, 0-8)

Törökország: Sezer – Acar, Biyik, Yenigün 2, Sönmez, Özbek 2, Kahraman. Csere: Caner, Yutmaz 1, Gürdenli, Senemoglu, Dilek, Kil (kapus). Szövetségi kapitány: Sinan Turunc

Magyarország: Nagy V. – Vámos 2, Hosnyánszky 2, Pohl 1, Erdélyi 3, Varga D. 1, Mezei 1. Csere: Angyal 2, Manhercz 4, Zalánki 2, Jansik Sz. 1, Hárai, Vogel (kapus). Szövetségi kapitány: Märcz Tamás

Élő stream-en illetve eredménykövetés itt lehetséges…