Zekic: „Akár 20 perc után is cseréltem volna; nem az számít, hogy mi történik velem”- edzői értékelések az NB I-ből

MTK Budapest – MOL Fehérvár FC 1-3

A mérkőzés összefoglalója itt!

Michael Boris (MTK Budapest):Először is: örülök annak, hogy Kanta Józsi megkapta azt a körítést a hazai búcsújánál, amit érdemelt. Ami a meccset illeti: az első gólról a visszajátszások alapján sokat nem érdemes beszélni, tisztán látható, milyen körülmények között esett. Utána megpróbáltunk mindent, hogy visszajöjjünk a meccsbe. Sajnos 10 emberre fogyatkoztunk, a kezezés nem vitatható, de a kiállítás szigorú ítéleletnek tűnt. Jól felkészültünk az ellenfélből, az elképzelésünk működhetett volna, de az első gól után sok minden borult. A Fehérvár más minőséget képvisel, mások a céljaik is, hiszen számunkra az elsődleges cél az volt, hogy az első évünkben maradjunk bent. Örülök, hogy ez már néhány fordulóval a vége előtt sikerült, így büszkék vagyunk rá, amit ez a sok fiatallal felálló csapat az idény során elért. Most sem játszottunk rosszul, de akadtak olyan dolgok, amelyek megnehezítették azt, hogy ez jó  eredménnyel is párosuljon.” (mtkbudapest.hu)

Szabics Imre (MOL Fehérvár FC): “Kanta József karrierje előtt le a kalappal, nagyon-nagyon mély tisztelettel adózunk a pályafutása előtt, és minden jót kívánunk neki a továbbiakra! A mérkőzésre rátérve, teljesen megérdemelten nyertünk, büszke vagyok a csapatra. Az FTC ellen is jól játszottunk, de a mindenáron való győzni akarást nem éreztem teljes mértékben, ami számomra egy új helyzet volt, hiszen előtte ezzel nem volt gond. De nagyon örülök, hogy megint megmutatták a játékosok ezt az arcukat, megmutatták, hogy győzni akarnak és gólokat akarnak rúgni. A Nikolics – Zivzivadze cseréről közösen döntöttünk a szakmai stábbal, boldog vagyok, hogy gólt szerzett, nagy szüksége volt rá a kupadöntő előtt, biztos vagyok benne, hogy az önbizalmának is jót tett. Hétfőn egy nagyon fontos mérkőzés vár ránk, a kupadöntő, ahol történelmet szeretnénk írni. Pénteken regenerálunk és utána elkezdjük a felkészülést a találkozóra.” (molfehervarfc.hu)

DVTK – Újpest 0-0

Zoran Zekic (DVTK):Tudtuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés, mert óriási a nyomás a csapaton és a játékosokon. Lassan kezdtünk, keveset mozogtunk támadásban és védekezésben, nem játszottunk kellő agresszivitással, lassan járattuk a labdát is. Az első félidőben Tallo szabadon vehette fel a labdát a védősor előtt, a szélső védőknek többször fel kellett volna lépni a letámadáshoz. A második félidőben ez már jobban működött. Akár 20 perc után is cseréltem volna, de gondolni kell arra is, hogy bármikor történhet egy sérülés. A szünetben hármat változtattam, amit korábban elterveztem, például a legjobb játékosunk, Molnár Gábor még nincs tökéletes állapotban, és sajnos csak egy félidőt bír. Az Újpest egyértelmű céllal érkezett, tíz játékossal védekeztek, ilyen ellenféllel szemben több kreativitásra lett volna szükség. Néha jó játék nélkül, egy egyéni villanással is lehet meccset nyerni, de ma ez is hiányzott.

Az egész bajnokság során ez a legnagyobb problémánk, sokszor 3-4 helyzet sem volt elég a gólszerzésre. Nehéz mit mondani arra, hogy két-három olyan támadó is található a keretben, aki egy gólt sem lőtt egész tavasszal.

A klubvezetéssel nem beszéltünk még a személyes jövőmről, de jelenleg a klub és a csapat sorsa a legfontosabb. A DVTK 111 évet megélt Zoran Zekić nélkül, a jövőben sem az számít, hogy mi történik velem. Számomra az a legfontosabb, hogy bennmaradjunk, viszont az a legnagyobb problémánk, hogy már egyáltalán nem a mi kezünkben van a sorsunk, meglátjuk, hogyan alakul a többi találkozó.” (dvtk.eu)

Michael Oenning (Újpest):A célunkat elértük, a bennmaradás szempontjából nagyon fontos pontot szereztünk, ami így felér egy győzelemmel. Nagyobb önbizalommal várhatjuk a kupadöntőt, vereség esetén nehezebb lett volna a dolgunk. Nagyszerű csapatszellemről tettünk tanúbizonyságot, annak ellenére hogy többen hiányoztak eltiltás miatt. A DVTK is mindent megtett a győzelemért, nagy komoly nyomás alá helyeztek, ezért az utolsó 20 percben úgy döntöttem, hogy a védekezésre koncentrálunk. A DVTK kialakított néhány nagy ziccert, de sikerhez néha a szerencse is szükségeltetik.” (dvtk.eu)