Kiütéses győzelemmel kezdett a magyar bajnok

A magyar bajnoki címvédő, Szuperkupa-győztes FTC-Telekom 10-2-re nyert a vendég DEAC ellen a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapjának első mérkőzésén.

FTC-Telekom

A Tüskecsarnokban már a 21. másodpercben gólt ütöttek a hazaiak, majd a 6. és 13. percben – már kettős emberelőnyben – nőtt a különbség. Jött a szépítés létszámfölényben, de már az első harmadban 5-1 volt az FTC javára.

A DEAC a szünetben cserélt a kapuban, Hetényi Zoltánt Gönczi Lajos váltotta, azonban ő sem kapott sok segítséget a védelemtől.

A nyolcadik gól 0,3 másodperccel a pihenő előtt született Turbucz Martin szólójából.

A záró felvonás még két hazai találatot hozott.