A Kiszli, Kőhalmi páros győzelmével zárult a maratoni kajak-kenu vb

Szombaton Kiszli Vanda sorozatban ötödször nyerte meg a kajak egyesek versenyét a maratoni kajak-kenu világbajnokságon, a dániai Vejen Koldingban.

Kiszli Vanda

Kiszli Vanda magabiztos pályával védte meg címét a 24,3 kilométeres versenyben, ezzel pályafutása nyolcadik vb-címét ünnepelhette. Czéllai-Vörös Zsófia is az élbolyban haladt, ő végül a hetedikként zárt.

A kenus Kövér Márton óriási hajrát követően ezüstérmes lett C-1 21 kilométeren. A BHSE kilencszeres világbajnoka sorozatban harmadszor lett második egyesben. Ugyanebben a számban Simon Sebestyén a hetedik helyen rúgta be a hajóját és Hegedűs Karolina is ugyanezt a pozíciót szerezte meg a nők között.

Férfi K-1-ben (27,6 km) két fiatal képviselte a magyar színeket, Sellyei Csanád 12., Péli Zalán 19. lett.

Az ifjúságiak éremgyűjteményét Kékesi Árpád gyarapította tovább, miután K-1 21 kilométeren a harmadik helyen ért a célba.

Vasárnap a Kiszli Vanda, Kőhalmi Emese női kajak páros aranyérmet nyert női K-2 24,3 kilométeren

Kiszli és Kőhalmi
Kiszli Vanda és Kőhalmi Emese

Az utolsó versenynapon ugyanebben a számban a Rugási Csilla, Csépe Panna kettős a dobogó legalsó fokára állhatott fel, míg a Zemen Dániel, Kékesi Árpád alkotta ifjúsági kajak páros a második helyen végzett.

A magyar szövetség honlapja szerint utóbbi versenyszám volt az első vasárnap, s mind Zemen és Kékesi, mind a Kollek Máté, Kiss Dávid páros is jó rajtot vett, rögtön az élbolyba kerültek. Utóbbi azért szállt ki az érmekért folyó csatából, mert megsérült a hajójuk kormánya, de Zemenék végig tartották pozíciójukat a mezőny elején, s végül másodikként zártak.

Női kajak párosban egy rendkívül szoros befutó végén szerzett érmet mindkét magyar egység: Kiszli és Kőhalmi világbajnok duója mögött egy másodpercen belüli idővel ért célba az ezüstérmes spanyol Fernandez, Alvarez kettős, valamint a végül harmadik Rugási, Csépe hajó.

Kiszli Vanda egy ezüst mellett így második aranyérmét szerezte meg Vejen Koldingban, összességében pedig már kilencszeres maratoni világbajnok. Kőhalmi Emesének ez a negyedik vb-sikere.

A magyar küldöttség hét arany-, négy ezüst- és öt bronzéremmel élen zárta az összesített éremtáblázatot.

Forrás: MKKSZ / MTI