A KSI lett a bajnok

A KSI SE nyerte a fiú ifjúsági vízilabda-bajnokságot, miután a döntőben magabiztosan győzte le a BVSC-Zuglót. A bronzérmet az Eger szerezte meg az UVSE ellenében.

Pusztai Viola „Állva hagytuk őket” – jegyezte meg a KSI SE szurkolóinak egyike a második negyed vége felé. A fiú ifjúsági vízilabda-bajnokság döntőjének első negyedében valóban remekül tartotta magát a fináléba jutással önmagát is meglepő BVSC-Zugló, sőt a második játékrész elejéig az alapszakaszgyőztes sportiskolásoknak kellett futniuk az eredmény után.

A Széchy Uszoda lelátója egyébként szinte teljesen megtelt az aranycsatára, a KSI gyermekcsapatának a tagjai a bronzmérkőzés után átvett bajnoki arannyal a nyakukban szorítottak a klubtársaknak, egy-egy gólörömük a lelátón ülők arcára is mosolyt csalt.

Így örültek a KSI játékosai a lefújás után

A zuglóiak drukkereinek kevesebb lehetőségük maradt a tetszésnyilvánításra, hiszen a KSI 4-4 után magasabb fokozatba kapcsolt. Leposa Gábor remekül védett, már ha a kiválóan védekező társaik kézerdején eljutott hozzá a labda. Támadásban mindenki hozzátett valamit az egyre nagyobb különbség kialakulásához, Teleki András teljesítménye pedig külön említésre méltó: a center hat lövésből ötször betalált.

A szurkolók ekkor már arról beszélgettek, hogy akár tíz is lehet közte, meg persze egymást nyugtatgatták: „ugye, innen már nem lehet elveszteni?” Az „innen” a 12-5-öt jelentette a harmadik negyed végén, és hogy nem hiába aggódtak, azt a játékrész előtt kapott két gyors gól jelezte.

A BVSC azonban négy gólnál nem tudott közelebb jönni ellenfeléhez, amely 13-9-re nyert, és megszerezte az ifjúsági bajnoki címet. Az edzők egyébként még a végső dudaszó előtt rutinosan kipakolták a zsebeiket, tudták, hogy nem ússzák meg szárazon az ünneplést. S hogy mennyit jelent a KSI-s fiúknak az aranyérem, arról minden szónál többet elárultak a döntőben ugyancsak parádézó Horváth Ákos arcán lefolyó örömkönnyei.

– Amikor szeptemberben megkérdeztük a többi csapat tagjait, hová várnak minket a bajnokságban, a legtöbben azt mondták, a középmezőnybe – idézi fel az idény kezdetét Kardos Alexander, a KSI játékosa. – Persze, mi akkor sem értettünk velük egyet, és mindent megtettünk azért, hogy ne legyen igazuk.

Horváth János, a KSI edzője így értékelt:
– Még nekünk is meglepetés a bajnoki cím. Ez a csapat tavaly hatodik lett a serdülőbajnokságban, igaz, azóta több poszton is erősödtünk, de a szezon elején csak a négy közé kerülést tűztük ki célul. Úgy gondolom, az aranyérem a munkán kívül leginkább annak köszönhető, hogy a csapat szinte ugyanezzel a kerettel szerepelt az OB I-ben. Ez fejlődési lehetőség volt, amelynek az ifjúsági bajnokságban láttuk a hasznát. Olyan pluszt adott, hogy hétről hétre világsztárok ellen játszhattak a fiaim, ami egymás után hozta az eredményeket.

A boldog KSI-játékosok között a BVSC-sek sem ültek letörten a medence partján, hiszen az ezüstérem talán több is, mint amiről álmodtak. Edzőjük, Szűcs Levente a tavaly nyert bronzérem után azt mondta, nem hiszi, hogy a korosztályváltás miatt bejutnak a következő négyes döntőbe. Aztán, amikor ez megtörtént, úgy látta, a KSI és az UVSE esélyesebb a fináléra, mégis borították a papírformát, így nem csoda, ha a csapatkapitány, Várhegyi Dániel büszkén beszélt a második hely megszerzéséről:

A KSI ifjúsági bajnokcsapata

– Az év eleji edzőtáborban az edzőnk megkérdezte tőlünk, hová várjuk a csapatot, egyhangúan úgy láttuk a negyedik-hatodik hely valamelyikén végezhetünk. Ehhez képest az egész szezonban, de főleg az alapszakasz végén óriásit küzdöttünk. A négyes döntő elődöntőjében remekül játszottunk, jól védekeztünk, ez a döntőről már nem mondható el, de nagyon örülünk az ezüstéremnek is.

„Nagyon boldogok vagyunk” – ez a mondat már Csiszár Boldizsár, az Eger kapusa szájából hangzott el röviddel azután, hogy drámai végjátékban legyőzték a bronzmeccsen az UVSE-t. Az egriek kezdtek jobban, de félidőben úgy tűnt, a meccs a liláké lesz. De a folytatásban rengeteg lehetőséget adtak arra, hogy ellenfelük visszajöjjön a meccsbe, többek között három ötméterest is kihagytak, kettőt a negyedik negyed elején, amellyel elhúzhattak volna három góllal.

Merthogy a hevesiek csak nem tudtak élni a helyzeteikkel, egészen az utolsó percig, akkor Szalai Gábor góljával egyenlítettek. Aztán emberelőnybe kerültek, de a támadás közepette egyszer csak megszólalt a meccs végét jelző dudaszó. Csakhogy az idő még nem járt le, így a játékvezetők tanakodni kezdtek. A zsűri mindeközben jelezte, hogy az UVSE kiállított játékosa, Szentesi Dániel előbb jött vissza a pályára, így ötméteres jár az Egernek. A csapatkapitány, a 19. születésnapját ünneplő Biros Barnabás állt a kapuval szembe, s hét másodperccel a vége előtt megszerezte a vezetést. Ráadásul néhány pillanattal később ismét az ő kezében landolt a labda, ami azt jelentette: az Eger 7-6-os győzelmével megnyerte a bajnoki bronzérmet.

FIÚ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG, NÉGYES DÖNTŐ, SZÉCHY USZODA
Döntő: KSI SE–BVSC-Zugló 13-9
Bronzmérkőzés: ZF-Eger–UVSE 7-6
A bajnokság végeredménye: 1. KSI SE, 2. BVSC-Zugló, 3. ZF-Eger, 4. UVSE, 5. Vasas, 6. FTC, 7. Szentes, 8. Racionet Honvéd, 9. Szombathely, 10. Szeged, 11. Tatabánya, 12. Debrecen, 13. Szolnok, 14. Kaposvár