A Neptun nyerte a Téli Kupát!

telikupa201501

A döntőben három góllal is jobbnak bizonyult a Neptun gárdája az UVSE együttesénél, így a tavalyi harmadik hely után, most megnyerték a rangos felkészülési tornát.

A Neptun vihette haza a trófeát (Fotó: vizipolo.hu/archív)

A hétvégén már a helyosztókat rendezték meg a Budapesti Vízilabda Szövetség által kiírt Téli Kupában. A fináléban a Neptun és az UVSE csapott össze. A mérkőzés a fordulásig el is dőlt. Az első negyedben Zentai vezérletével már 4-1-re elhúzott a Neptun, amit a nagyszünetig eggyel megfejelt, 5-1. A harmadik negyedben bár szépített az UVSE, lőtávolon belülre nem sikerült feljönnie, 6-3. A záróakkordban már csak az eredmény számszerűsége volt a kérdéses, végül 9-6-ra győzött a Neptun, így 2004 után ismét megnyerte a Téli Kupát.

Érdekesség, hogy az utóbbi években az nyerte a tornát, aki a szezon végén feljutott az Ob I-be. A Neptunnak is jó esélye van erre, hiszen az élmezőnybe található az Ob I/b-ben. Sőt, hétvégén nagy rangadóval folytatódik számukra  bajnokság, hiszen a listavezető Ybl-höz látogat a csapat.

A Téli Kupa döntőjében:

Neptun VSC – UVSE 9-6 (4-1, 1-0, 1-2, 3-3)
Gólszerzők: Ábel 2, Hajós 2, Garádi 2, Zentai 2, Dobricza 1 ill. Knézy 3, Vadovics 1, Baksa 1, Dala 1

Gól/ emberelőny: 1/5 ill. 2/7
Gól/ötméteres: 0/0 ill. 0/0

A harmadik helyért:

MAFC “110” – ASI DSE 8-14 (2-4, 1-4, 3-3, 2-3)
Gólszerzők: Haraszin 3, Békési 2, Keszthelyi 2, Belembai 1 ill. Kiss 4, Hartman 3, Róth 2, Kapronczay 2, Török 2, Szilágy 1